Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 09:25 Bu haber 174 kez okundu
 
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNCE KAÇAKÇILIK SUÇUNA YÖNELİK ÇALIŞMALAR YAPILDI
Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ilimizde her türlü kaçakçılık suçunu işlemek isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik yakalama çalışması yapıldı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNCE KAÇAKÇILIK SUÇUNA YÖNELİK ÇALIŞMALAR YAPILDI

Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince yürütülen çalışmalar ve alınan istihbari bilgiler neticesinde doğu illerinden ilimize kaçak yollarla sigara getirileceği bilgileri elde edilmiştir.İlimize seyir halindeki durumundan şüphelenilen üzeri branda ile örtülü ve yüklü tır görevli ekiplerce takibe alındı.

Takibe alınan araç gerekli tertibat alındıktan sonra durduruldu. Yapılan kontrollerde iplik çuvalları ile yüklü tırda aracın arka bölümünde farkedilmeyecek şekilde aynı iplik çuvalları ile yük arasına gizlenmiş vaziyette toplam 16.090 paket kaçak sigara bulunarak el konuldu.

Yine ilimizde görevli ekiplerce devam eden çalışmalarda yetkisiz petrol türevinin yasadışı yollarla denetimsiz olarak madeni yağ, baz yağları, bitkisel yağlar ve sanayide kullanılan çeşitli yağlar veya solvent türü inceltici kimyasal maddeler ile doğrudan işlenerek standart dışı kaçak akaryakıt olarak kullanıldığı yönünde bilgiler elde edildi.

Yürütülen çalışmalarda ilimizde içerisine kimyasal madde karıştırılarak kaçak karışımlı akaryakıt elde edildiği değerlendirilen yakıt yüklü bir kamyonet takibe alındı.Görevli ekiplerce durdurulan araçta yapılan kontrollerde aracın akaryakıt taşıma belgesi bulunmadığı ve görevli personel tarafından yapılan ölçümünde araçta bulunan yağın geçersiz akaryakıt sınıfına girdiği tespit edildi. Araçta yapılan kontroller neticesinde toplam 1.560 litre madeni yağ ve 1 adet elektrikli aktarım pompası bulunarak el konuldu.

Kaçak akaryakıt ve kaçak sigaralarla ilgili olarak yakalanan 2 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: EMNİYET, MÜDÜRLÜĞÜNCE, KAÇAKÇILIK, SUÇUNA, YÖNELİK, ÇALIŞMALAR, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı