Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 22:45 Bu haber 800 kez okundu
 
Emniyet Müdüründen duyarlılık çağrısı
KÜLTÜR SANAT Haberi
Emniyet Müdüründen duyarlılık çağrısı

İZMİR (AA) - Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, engeli araç park yerleri ve kaldırımlardaki rampa önlerine araç park edilmemesi çağrısı yaptı.

Kiremitçi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla eşi Fadime Kiremitçi ve bazı polis memurlarıyla engelli okulları ve derneklerine ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, engelliğin, sadece o birey ve ailesini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendirdiğini dile getiren Kiremitçi, engelli vatandaşlara hayatlarının her aşamalarında destek verilmesi gerektiğini belirtti.

Kiremitçi, sağlıklı bireylerin hayat içerisinde her zaman bir engelli adayı olduklarını unutmaması gerektiğini ifade ederek, engellilerin yaşadığı sorunlara dikkati çekti.

Ödemişlileri bu konuda daha duyarlı olmaya çağıran Kiremitçi, "Engelli vatandaşlarımız günlük yaşamları esnasında sıklıkla karşılaştıkları problemlerden birisinin de engelli vatandaşlarımız için ayrılan otopark alanları ve kaldırım rampaları çıkışlarına park edilen araç. 'Siz bizsiniz, biz siziz' sözünden yola çıkarak tüm Ödemiş halkımızı daha duyarlı davranmaya davet ediyoruz." dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Emniyet, Müdüründen, duyarlılık, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı