Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 09:01 Bu haber 1386 kez okundu
 
Erbakır Fen Liseli Öğrencilerinden Dünya Şampiyonluğu
İlimiz Erbakır Fen Lisesi Öğrencileri Kanada Waterloo Üniversitesi Matematik Bölümü tarafından hazırlanan CEMC (Centre for Education in Mathematics and Computing) Cayley Matematik sınavında bireysel ve okul sıralamasında dünya birincisi oldu.
EĞİTİM Haberi
Erbakır Fen Liseli Öğrencilerinden Dünya Şampiyonluğu

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, dünya birinciliği ile ülkemizin, ilimizin ve Erbakır Fen Lisemizin adını tüm dünyaya duyuran şampiyonları ağırladı.

 

Makamda gerçekleşen ziyarete şampiyon öğrenciler,  Mehmet Koca, Ceyda Özdemir, Zeynep Özgür, Zeynep Özdemir, Ahmet Yiğit Korkut, Veli Yasin Yörük ve Azra İrem Atalay, danışman öğretmen Mustafa Akbulut, okul müdürü Seda Hilal Nişancı katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Erbakır Fen Lisemiz ilimizin marka bir okuludur. Önceki yıllarda olduğu gibi şimdi de elde ettiği başarılarla ismini ilimize, ülkemize ve dünyaya duyurmaktadır. Şampiyon öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Eğitim hayatlarında çok daha önemli başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Şunu da vurgulamak istiyorum eğitim-öğretimde en önemli unsurlar öğretmendir. Buradan da emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimizin özverili ve gayretli çalışmaları ile ilimiz eğitimin her alanında başarılı ve marka bir şehir olmuştur” dedi.

 

Ziyarette Müdür Oğuz elde ettikleri önemli başarıdan dolayı öğrencileri ödüllendirdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Erbakır, Fen, Liseli, Öğrencilerinden, Dünya, Şampiyonluğu,
Yorumlar
Haber Yazılımı