Haber Detayı
12 Eylül 2018 - Çarşamba 12:09 Bu haber 7194 kez okundu
 
Eylül'lerde ölmedik, Eylül'lerde doğduk!
Ak Parti Denizli Merkezefendi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Av. Mert Koç 12 Eylül darbesinin 38. yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
Eylül'lerde ölmedik, Eylül'lerde doğduk!

Koç, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "12 Eylül darbesinin üzerinden 38 yıl geçmesine rağmen yaralarımız henüz kapanmamış, acılarımız unutulmamıştır ve unutulmayacaktır."
 
"Bir sağdan, bir soldan" zihniyetiyle "bizim çocuklar" denilen kişiliğini emperyalistlere satmış alçakların, celladından helallik isteyen yiğitleri apoletli adalete teslim ettikleri günün adıdır 12 Eylül." ifadelerini kullanan Mert Koç, "Bu kara günde idam sehpalarında, meydanlarda ülküleri uğruna can veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz." diye ekledi.
 
Postalın Altındaki Ülkeden Tam Bağımsız Türkiye'ye!
 
"Herkes bilmelidir ki nasıl sonsuz acıların yaşandığı, hafızamızdan silemediğimiz o kanlı günlerde "Postalın Altındaki Ülke" yakıştırmasını yapanlara karşı vatanımızın bekası, devletimizin baki kalması için canlarımızı verdiysek bugün de aynı değerlerimiz için bir adım geri durmayacağız."
 
"Kardeş kavgasına son vermek gibi sözlerle gerekçelendirilen kanlı darbede 650 bin kişi gözaltına alındı, 230 bin kişi yargılandı, 7 binden fazla kişi hakkında idam cezası istendi, 50 kişi idam edildi, 14 bin kişi vatandaşlıktan çıkarıldı ve 30 bin kişi işten çıkarıldı."
 
Unutmayacağız, unutturmayacağız!
 
"Dün 12 Eylül'de, 15 Temmuz'da nasıl zulme, ihanete boyun eğmediysek bugün de yaşanan ekonomik gelişmelere, Türkiye düşmanlığına karşı sessiz kalmayacağız. Hafızamız ilk günkü gibi açık, acılarımız ilk günkü gibi tazedir. Unutmayacağız, unutturmayacağız!"
Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Eylül'lerde, ölmedik,, Eylül'lerde, doğduk!,
Yorumlar
Haber Yazılımı