Haber Detayı
30 Kasım 2021 - Salı 08:14 Bu haber 1015 kez okundu
 
FIRTINA MAĞDURU ŞAHİNİ ZABITA KURTARDI
DENİZLİ’nin Çal ilçesinde fırtınanın etkisiyle bir ağaç veya elektrik direğine çarptığı tahmin edilen kızıl şahin, ölmek üzere iken Belediye zabıtaları tarafından kurtarıldı. Başkan Fethi Akcan, zabıta ekiplerini kutladı.
İLÇE HABERLERİ Haberi
FIRTINA MAĞDURU ŞAHİNİ ZABITA KURTARDI

Çal Belediyesi’nde görevli zabıtalar Denizler Mahallesi’nden ilçe merkezi istikametine giderken, yol kenarında hareketsiz halde kızıl şahin cinsi şahin kuşu gördü. Kendinde olmayan şahini alan zabıtalar Veteriner hekim Ediz Zeybek’e götürdü. Yapılan kontrolde şahinin kafa travması geçirdiği belirlendi. Ediz Zeybek, ”Fırtınanın etkisiyle şahin sert bir cisme çarpmış” dedi. Yapılan tetkiklerin ve muayenenin ardından şahin kendine geldi.1 gün gözetim altında bekletilen şahin, zabıtalar ardından da yaşam alanına bırakıldı.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, zabıta ekiplerini kutladı, “Kamu düzeninin sağlanmasına katkıda bulunup, halk sağlığını korumak için çalışan zabıtalarımız, çevreye ve yaban hayatına da saygılı. Yaralı şahini kurtardıkları için görevli arkadaşlarımı kutluyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: FIRTINA, MAĞDURU, ŞAHİNİ, ZABITA, KURTARDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı