Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 06:24 Bu haber 996 kez okundu
 
Gelin Deveye Bindi Ya Nasip Dedi!
Bir Özlü Sözümüz Var Biliyorsunuzdur Gelin Ata Binmiş De Nereye Diye Soranlara Nasip Demiş Biçimindedir.
İLÇE HABERLERİ Haberi
Gelin Deveye Bindi Ya Nasip Dedi!

Bu Söz Denizli’nin Çameli İlçesinde Değiştirildi. Çamelide Gelinler Artık Deveye Biniyor Evet Yanlış Okumadınız Deveye Biniyorlar Kimileri Limuzunla Kimileri Helikoptere Biner Değişiklikler Peşinde Koşarken Türküde Kızımız Aynalı Körük Olmadan Ben Gelin Gitmem Dedi.
Kadir Turgut  İsimli İmamlar Mahallesinde Genç, Denizli Fatih Mahallesinde Gördüğü Ve Aşık Olduğu Özgenur Tekin İsimli Genç Kızla Hayatını Birleştirirken, Çameli’de Eşine Az Ratslanır Bir Düğüne Ev Sahipliği Yaptı.

Deveye Binen Özgenur Turgut , Davul Zurna Ve Zeybekler, Mehteran Takımı Eşliğinde İmamlar Mahallesindeki Evine Gitti
Koca Evine Deveyle Gitti.
Kına Gecesi Denizli Fatih Mahallesinde Yapıldıktan Sonra Kız Evinde Gelin Almadan Sonra Çameli İlçesi İmamlar Mahallesine Araçlarla Gelen Gelin İle Damat Mahalle Girişinde Getirilen Deveye Bindi. Çok İyi Bir Düzen İçinde Mahalle Turunu Tamamlayan Gelin Evine Geldi İlk Kez Bir Deve Ve Onun Üzerinde Güzel Bir Gelini Gören Mahalle  Halkı Sokaklara Dökülerek, Genç Çiftin Mutluluğuna Tanıklık Ettiler.
Sıradışı Bir Düğüne Ev Sahipliği Yapan İmamlar Mahallesi  Halkı, Hem Deveye Binen Geline, Hem De Deve Etine Büyük İlgi Gösterirken, Genç Çifte Bir Ömür Boyu Mutluluk Dilemeyi De İhmal Etmediler.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Gelin, Deveye, Bindi, Ya, Nasip, Dedi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı