Haber Detayı
10 Kasım 2018 - Cumartesi 10:20 Bu haber 385 kez okundu
 
GENÇ AVUKAT, ATA TOPRAĞINA DÖNDÜ
Babasının memuriyeti nedeniyle Konya’da doğan, ülkenin değişik bölgelerinde yaşayan 26 yaşındaki genç avukat Betül Balık, baba ocağı Denizli’nin Çal ilçesinde avukatlık bürosunu açtı. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Çal genç bir avukat kazandı” yorumunda bulundu.
İLÇE HABERLERİ Haberi
GENÇ AVUKAT, ATA TOPRAĞINA DÖNDÜ

Afyon Karahisar Kocatepe Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan İbrahim Balık’ın kızı Betül Balık, 26 yıl önce Konya’da dünyaya geldi. Babasının memuriyeti nedeniyle değişik bölgelerde yaşayan Balık, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra stajını tamamladı ve geçtiğimiz Şubat ayında Denizli kent merkezinde bir avukat ile çalışmaya başladı. Betül Balık, babası İbrahim Balık’ın doğup büyüdüğü Çal’a gelerek Belediye Hizmet Binası’nın birinci katında avukatlık bürosu açtı. Balık, “Ofisimi baba ocağında açtığım için çok mutluyum. Çal’daki dostlarımın ısrarı üzerine Çal’a geldim. Ayrıca, memleketimi çok seviyorum” dedi.

Açılışa Belediye Başkanı Fethi Akcan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kula, Emniyet Amiri Ergül Taşkıran ve çok sayıda davetli katıldı. Başkan Akcan, “Çal, genç bir avukat kazandı. Hayırlı uğurlu olsun. Betül Balık’ın sadece insanlara hukuk hizmetiyle yetinmeyeceğini, ilçemizin sosyo-kültürel dokusuna zenginlik katacağını düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: GENÇ, AVUKAT,, ATA, TOPRAĞINA, DÖNDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı