Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 13:18 Bu haber 2965 kez okundu
 
Haydi Denizli Öykü Arin’e Umut ol!
Öykü Arin İçin Kök Hücre Kampanyası Bu Defa Denizli’de....
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
Haydi Denizli Öykü Arin’e Umut ol!

İzmir’de yaşayan Çağdaş ve Eylem Şen Yazıcı çiftinin ilik nakli olmayı bekleyen kızları Öykü Arin için başlatılan kök hücre kampanyasına Denizli’de destek olacak.

Dünya'da nadir görülen Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) hastalığı tanısı konulan ve ilik nakli olmayı bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin için zaman gittikçe daralıyor. Yurdun dört bir yanında başlatılan kök hücre bağışları, bu ay Denizli’de devam edecek. Öykü Arin’e destek  için bağışlar 19 Ocak Cumartesi günü saat 12.00 – 17.00 saatleri arasında Çınar Kızılay Kan Bağışı noktasında yapılabilecek.

ÖYKÜ ARİN’E EL UZATIN!

18-50 yaş arası sağlıklı her insan kök hücre bağışında bulunabilir. Kan veren kişilerden iki ya da üç küçük tüp kan alınıyor. Alınan kanlar kayıt altına alındıktan sonra laboratuvara gönderiliyor. Bütün ön testleri yapılıyor. Uygun eşleşme bekleniyor. Hepatit B, Hepatit C, AİDS ile Sifiliz gibi hastalıklara sahip olan kişiler ise kök hücre bağışında bulunamıyor.

Daha önce kızı Öykü Arin için çağrıda bulunan anne Eylem Yazıcı,"Birinin hayatını kurtarma şansı size geldiğinde iki eliniz kanda olsa bile o işi bırakıp o hayatı kurtarmanızı bir anne olarak istiyorum ve bekliyorum" demişti.  Yazıcı ailesi minik Öykü için ilik desteği bekliyor.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Haydi, Denizli, Öykü, Arin’e, Umut, ol!,
Yorumlar
Haber Yazılımı