Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 09:24 Bu haber 6971 kez okundu
 
HİZMETİN BEDELİNİ CANIYLA ÖDEDİ
AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Eski Başbakanlardan Adnan Menderes’in 17 Eylül 1961’de idam edilişinin Türk demokrasi tarihinin en acı hadisesi ve kara lekesi olduğunu söyledi. Gökbel, “Adnan Menderes, hizmet ederek, ülkeyi kalkındırmaya çabalayarak, birilerini korkutmuş, rahatsız etmiştir. Menderes’ten rahatsız olanlar da içerideki maşalarıyla yine Türkiye’nin kalkınma atağına set çekmişlerdir. Adnan Menderes, bu memleketi sevmenin, hizmet etmenin bedelini canıyla ödemiştir” dedi.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
HİZMETİN BEDELİNİ CANIYLA ÖDEDİ

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, eski Başbakanlardan Adnan Menderes’in idam edilişinin 58’nci yıldönümü dolayısıyla açıklama yaptı.

Türkiye’nin 1950’de Demokrat Parti iktidarıyla hem özgürlükler, hem de kalkınma anlamında atağa kalktığını belirten AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “Ne var ki; bu uzun sürmedi. Türkiye’nin büyümesinden, gelişmesinden, zincirlerini kırmasından ürken, rahatsız olan dış güçler, içerideki işbirlikçilerini, maşalarını devreye soktular. 27 Mayıs 1960’da darbe yaptırdılar. Demokrasiyi katlettiler. Ülkenin kalkınma hamlesine set çektiler. Ülkemizin kazanımlarını heba ettiler. Başbakan Adnan Menderes ve bakanlar Hasan Polatkan ile Fatin Rüştü Zorlu’yu idam ettiler. Sayın Menderes ve bakanların idam edilmeleri, bu memlekete gözdağıdır. Demokrasi tarihimizin en acı hadisesidir, kara bir lekedir. Adnan Menderes, hizmet ederek, ülkeyi kalkındırmaya çabalayarak, birilerini korkutmuş, rahatsız etmiştir. Menderes’ten rahatsız olanlar da içerideki maşalarıyla yine Türkiye’nin kalkınma atağına set çekmişlerdir. Adnan Menderes, bu memleketi sevmenin, hizmet etmenin bedelini canıyla ödemiştir” dedi.

BU MİLLETİN HİZMETKARLARINI BİTİREMEZLER!

Türkiye Milleti’nin köklü bir uygarlık olduğunu, devlet geleneği olan büyük bir millet olduğunu ifade eden AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “Türkiye düşmanları ve içerideki hain işbirlikçileri, 1960’ta başlayan ve Menderes ile arkadaşlarının şehit edilmeleriyle biten süreç ve benzerlerini çok yaşamıştır. 12 Eylül, 12 Mart, 28 Şubat, 15 Temmuz gibi hadiseler, emperyalizmin ve içimizdeki hainlerin tesgahlarıdır. Menderes’i asmakla, 12 Eylül darbesiyle, 28 Şubat müdahalesiyle, 15 Temmuz kalkışmasıyla sadece hızımızı düşürebildiler. Ama inandığımız yoldan, aydınlık ve güçlü Türkiye idealinden bizleri döndüremediler. Başaramadılar, başaramayacaklar. Bu aziz milletin bağrından, Adnan Menderes gibi nice hizmetkarlar çıkmış, Allah’ın izniyle çıkmaya da devam edecektir. Bu memleketin vatan aşkıyla yanıp tutuşan hizmetkarlarını asla bitiremeyeceklerdir. Bu duygularla Merhum Adnan Menderes ve arkadaşları ile Türkiye’miz için taş üstüne taş koymuş, demokrasi mücadelesine emek vermiş bütün siyasetçilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: HİZMETİN, BEDELİNİ, CANIYLA, ÖDEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı