Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 13:28 Bu haber 1721 kez okundu
 
“İŞÇİLER, HEPİMİZİN İFTİHARIDIR”
DENİZLİ’de Çal ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Emek kutsal ve saygındır. Ülkesi için fedakarlık yapan işçiler hepimizin iftiharıdır. İşçinin hakkını savunmak ‘insanım’ diyen herkesin görevidir” dedi.
İLÇE HABERLERİ Haberi
“İŞÇİLER, HEPİMİZİN İFTİHARIDIR”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yazılı açıklamada bulunan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, işçilerin dökülen alın terlerinin toplumları ayakta tutan en önemli değer olduğunu söyledi. Akcan, “İşçi emek veren, çalışan önemli bir değerdir. Emek, kutsal ve saygındır. İşçi denince akla körleşmiş ideolojik akımlar gelmemelidir. Ülkesi için fedakarlık yapan işçilerimiz hepimizin iftiharıdır. İşçinin hakkını savunmak, alın terinin değerini savunmak ‘insanım’ diyen herkesin görevidir. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun. İş varsa huzur, işçi varsa iş vardır. Türkiye’nin kanayan yaralarından olan işsizliğin de asgari seviyeye düşürülmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Akcan, Çal Belediyesi’nde çalışan fedakar işçilerin de gününü kutladığını sözlerine ekledi, “İşçiler bizim baş tacımız” ifadesini kullandı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: “İŞÇİLER,, HEPİMİZİN, İFTİHARIDIR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı