Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 09:36 Bu haber 4021 kez okundu
 
İŞTE ÇAL İŞTE GENÇLİK
Çal Belediyesi, 1919 genç için Atatürk baskılı tişört ve bayrak dağıtımına başladı.
İLÇE HABERLERİ Haberi
İŞTE ÇAL İŞTE GENÇLİK

Denizli’nin Çal Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ilçede yaşayan gençler için Atatürk baskılı 1919 tişört ile Türk Bayrağı dağıtımına başladı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Atatürk’ün 101 yıl önce başlattığı yürüyüş vatanı sahipsiz bırakmama ve varoluş yürüyüşüdür. Bu anlamlı güne özel gençlerimiz için tişört hazırlattık. Mahallelerimizde ekiplerimiz tişört dağıtımı yapacak, ilçe merkezinde oturanlar belediyeden alabilecek” dedi.

Çal Belediyesi, gençler için hazırlattığı tişörtler ile Türk bayraklarının dağıtımına başladı. Belediye Başkanı Fethi Akcan’da ziyaretine gelen 3 genç ile birlikte 19 Mayıs için ürettirilen tişörtleri giydi. Tişört dağıtımı mahallelerde personel tarafından yapılacak. İlçe merkezinde oturan gençler ise, tişörtlerini Çal Belediyesi Hizmet Binası’ndan alabilecek.

Başkan Akcan yaptığı açıklamada, “Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’da başlattığı yürüyüş millet onurunun ayağa kalkışı, emperyalistlere diz çöktürmenin başladığı gündür. 19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti harcının karıldığı gündür. Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ne bu gençlik leke sürdürmedi, sürdürmeyecektir. Başta tüm gençlerimiz olmak üzere ulusumuzun bayramı kutlu olsun” dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: İŞTE, ÇAL, İŞTE, GENÇLİK,
Yorumlar
Haber Yazılımı