Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 01:15 Bu haber 1444 kez okundu
 
İzmir'de "Medya ve Bilişim Faaliyetleri" Toplantısı
SAĞLIK Haberi
İzmir'de

İZMİR (AA) - İzmir'de Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü İdari Hizmetler ve İletişim Yönetimi Dairesi Başkanlığı koordinesinde "Medya ve Bilişim Faaliyetleri Toplantısı" düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Murat Alper, Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi'nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, sağlık kurumlarında sosyal medya faaliyetlerinin geliştirilmesinin vatandaşlara hızlı ve pratik ulaşılma imkanı sağladığını ifade etti.

Sosyal medya kullanımının bilgi akışını hızlandırıp, sağlığın geliştirilmesi konularında planlama sürecine destek vereceğine işaret eden Alper, "Etkin ve hızlı iletişim aracı olarak kullanılan bu iletişim kanalları bilginin yayılması, doğru sağlık haberleri ve uygulamaları ile zaman kazandıran pratik çözümler sağlayacaktır." diye konuştu.

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren tüm sağlık tesislerinde medya uygulamalarının yaygınlaştırılacağını belirten Alper, bu sayede sağlıklı bilgiye ve habere erişim sağlanacağını ve yaşanan süreçlerin takip edileceğine dikkati çekti.

İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur da toplantının Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü bünyesinde medya ve bilişim faaliyetlerini yürüten basın temsilcileri için son derece faydalı olduğuna işaret etti.
Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: İzmir'de, "Medya, ve, Bilişim, Faaliyetleri", Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı