Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 06:12 Bu haber 898 kez okundu
 
KADIN KOOPERATİFLERİNİN DESTEKLENMESİNE ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ
AK Parti Denizli Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün ÖK, “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni”ne Katıldı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
KADIN KOOPERATİFLERİNİN DESTEKLENMESİNE ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ

AK Parti Denizli Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün ÖK, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımlarıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un ev sahipliğinde düzenlenen "Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü" törenine katıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı arasında “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü” Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında düzenlenen törenle imzalandı. Düzenlenen törene katılan AK Parti Denizli Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün ÖK, söz konusu protokolün kadınların iş hayatında ticari işbirliğini geliştirme amacı taşıdığını kaydetti. Milletvekili ÖK, “Kadınlarımızın iş hayatında çok daha güçlü ve kurumsal bir şekilde yer almalarının önünü açacak bu çalışma ile girişimci, üretimde yer alan kadınlarımız çok daha iyi çalışmalara imza atacaktır. Söz konusu protokol kurumsal dayanışmayı teşvik ederek, hali hazırda 174 olan kadın kooperatifi sayısının artmasına, kurumsal yapılarının güçlendirilmesine ve sürdürülebilirliklerinin sağlanmasına yol açacaktır” dedi.

Kadınlarımızın İş Hayatında Daha Çok Yer Almaları ve Ticari İşbirliklerinin Geliştirilmesi İçin Denizli’mizde Kadın Kooperatiflerinin Desteklenmesine Öncülük Edeceğiz.

İmzalanan protokolün sadece kadınlara yönelik olmadığını, ülke ekonomisine de artı değer kazandırılacağını kaydeden AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün ÖK, “Tarımda sektöründe çalışan kadınlarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın kalıcı hizmetler yaratabilmeleri, kadınlarımızın işgücüne katılımlarının arttırılması, sosyal ve ekonomik yönden kişisel gelişimlerini desteklemek amacını güden bu çalışmada kadın kooperatiflerine her tür desteğin verilmesi hedefleniyor. Denizli özelinde konuşursak, bu proje vesilesi ile; Denizli kadınlarımızın girişimci ruhu ile devletimizin destek ve teşvikleri birleşince güzel bir tablo ortaya çıkacağına inanıyorum. Bu doğrultuda; yakın dönemde Denizli’mizde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerinin yaygınlaştırılmasına ve kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalara başlamayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: KADIN, KOOPERATİFLERİNİN, DESTEKLENMESİNE, ÖNCÜLÜK, EDECEĞİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı