Haber Detayı
16 Ocak 2018 - Salı 14:17 Bu haber 2210 kez okundu
 
Kale'de okullar arası bilgi yarışması
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
Kale'de okullar arası bilgi yarışması

DENİZLİ (AA) - Kale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerin bilgi ve kültür seviyelerini artırmak için okullar arası bilgi yarışması düzenlendi.

Kale Halk Eğitim Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen 6. Sınıf Ortaokullararası Bilgi Yarışmasında öğrenciler, genel kültür ve yabancı dil sorularının cevaplamak için ter döktüler.

Yarışmada Özlüce Ortaokulu 20 sorudan 17 tanesine doğru cevap vererek, ilçe birincisi oldu.

Kale Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım, yaptığı konuşmada, sosyal etkinlikler ve diğer ders faaliyetleri kapsamında, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre kendilerini geliştirmelerine yardımcı olduklarını belirtti.

Öğrencilerin her alanda başarısını artırmaya çalıştıklarını ifade eden Tıkım, şunları söyledi:

"Bu yarışmalar her sınıf seviyesinde her hafta düzenlenmektedir. Yarışmacı öğrencilerimizi e-okul üzerinden yarışmadan iki gün önce kura usulü ile belirlemekteyiz. Yarışma soruları ders kitabındaki kazanımlardan oluşmaktadır. Sorular Ölçme Değerlendirme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan soru örneklerinden yararlanılarak hazırlanmaktadır. Yarışmacı öğrencileri kura usulü ile belirlemedeki amacımız tüm öğrencilerimizi yarışmaya hazır tutuyoruz. Hedefimiz Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Başarı İzleme Projesi çerçevesinde Başarı Bir Yolculuk projesinin bir paydaşı olmaktır. Nihai hedefimiz ise ilçemiz Kale'yi eğitim kalesi yapmaktır. Bundan önceki haftalarda 4., 5., 9. ve 10. sınıf yarışmalarını tamamlamıştık. Gelecek haftalarda 7., 8., 11. ve 12. sınıflar arası bilgi kültür yarışmaları düzenlenecek."

Etkinliğe, Kaymakam Murat Güneş, Belediye Başkanı Erkan Hayla ve diğer protokol üyeleri ile öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Kale'de, okullar, arası, bilgi, yarışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı