Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 12:15 Bu haber 4309 kez okundu
 
KALEDAVAZ BİBER FESTİVALİ RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Denizli ili Kale Belediyesi tarafından düzenlenen 25.Geleneksel Kaledavaz Biber Festivali, Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Halk Konserleri resmi açılış töreni bugün gerçekleştirildi.
KALE Haberi
KALEDAVAZ BİBER FESTİVALİ RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Her yıl olduğu gibi bu yılda renkli görüntülere sahne olan Kaledavaz Biber Festivali açılış törenine, Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan ve Şahin Tin, Denizli AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Denizli MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale Kaymakamı Murat Güneş, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehmet Salih Sağınç, ‘’Çeyrek asırdır süre gelen festivalimizin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Dile kolay 25 yıldır Kalemizin tanıtımı, coğrafi işaret belgesine sahip kale biberi için ve atasporumuz, peygamber mesleği yağlı güreşlerimizin yaşatılması için her sene düzenlediğimiz festivalin ve yağlı güreş etkinliklerimizin, halk konserlerimiz için gayret ediyoruz.Kalemizi anlatan resim sergisi düzenliyoruz. Bu sene farklı olarakda nostaljik modifiye araçlar serigisini gerçekleştiriyoruz. Başta kale biberimiz olmak üzere daha geniş coğrafyaya tanıtılması için düzenlemiş olduğumuz festivalimiz hepimize hayırlı olsun. ‘’ dedi.

Kaledavaz Biber Festivali kapsamında düzenlenen yöresel yemek ve tatlı yarışmasında kazanan vatandaşlar Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç tarafından ödüllendirildi.

25. Geleneksel Kaledavaz Biber Festivali, Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Halk Konserleri bugün saat 20.30’da DJ Performansı ve 22.00’de ise sevilen ünlü sanatçı Tuğba Yurt konseri ile devam edecek.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: KALEDAVAZ, BİBER, FESTİVALİ, RESMİ, AÇILIŞ, TÖRENİ, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı