Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 12:14 Bu haber 654 kez okundu
 
KANADALI BİSİKLETÇİLER ÇAMELİ’DE
KANADA'dan Tandem bisikleti ile DÜNYA turuna çıkan Normand Pion ve eşi Helene Giguere Farklı kültürleri tanımak amacıyla bisikletle dünya turuna çıkan iki arkadaş, Denizli’nin Çameli ilçesinde mola verdiler.
İLÇE HABERLERİ Haberi
KANADALI BİSİKLETÇİLER ÇAMELİ’DE

Çameli’de kısa bir tur atan  ve  ziyaret eden gezginler, vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlar, birlikte çay içtikleri Pion  ve Giuere ile Çameli Belediyesi Turizm Danışmanı İbrahim Putgül  aracılığıyla sohbet etti.
Kanada’dan Gemiyle Fransaya  gemiyle geldiklerini Yunanistan’dan, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Fethiye kadar bisikletle geldiklerini anlatan Pion , "Oradan da günde 85  kilometre katederek Çameli’ye  geldik. Bu coğrafyalardaki ülkeleri ve milletlerin yaşamını merak ettiğimiz için turu düzenledik. 2 gün sonra  Kapadokya’yı  ve İç Anadolu bölgesinde yerleri gezeceğiz." Dedi
 
'TÜRKLER ÇOK YARDIMSEVER'
 
Bisikletle gezerken dünya ile sizin aranızda engel yoktur. Etrafınızı izleyebilir. İnsanlar konuşmak için size yaklaşabilir  Türk insanının yardımseverliğine hayran kaldığını ifade eden Normand Pion Türk insanını tanıdıkça hayrete düşüyoruz. Bizi yolda görenler, Durun bir soluklanın, karnınızı doyurun, suyumuzu, çayımızı için. Yola nasıl olsa devam edersiniz diyerek, evlerine çağırıyorlar. Bir ambulans bizi görünce durdu. Dinlenmemiz için içeri aldı. 'İlaca, suya ihtiyacınız var mı' diye sordular. Edirne'den Gelibolu''ya gelene kadar böyle şeyleri o kadar çok yaşadık ki kendi kendimize 'Biz nereye geldik' diye birbirimize bakar olduk. Çadırımızı kurarken, yaşlı bir kadın, Orası olmaz' diyerek, bizi evinin önündeki daha korunaklı bir bölüme götürdü. Böyle yardımseverliği başka yerde görmedik. Çok etkilendik. Türkiye'yi tanımak hayatımızdaki en güzel şey dedi.
 
Türkiye’yi  çok sevdiğini dile getiren Normand  Pion "Buradaki insanlar çok sıcakkanlı. Turumuz oldukça güzel gidiyor. Özellikle Kapadokyayı  görmeyi ve çevresinde vakit geçirmeyi çok istiyoruz. Aylardır devam eden turumuzu  Çameli’den Çıkıp Kapadokya-İstanbul-Bulgaristan-Romanya-Ukrayna-Çek Cumhuriyeti-Almanya-İsveç ve izlanda’dan sonra  ülkemize döneceğiz.”
Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: KANADALI, BİSİKLETÇİLER, ÇAMELİ’DE,
Yorumlar
Haber Yazılımı