Haber Detayı
25 Ağustos 2018 - Cumartesi 13:55 Bu haber 3890 kez okundu
 
LEBLEBİ FESTİVALİ BAŞLADI
Türkiye’nin en büyük leblebi üretim merkezi Serinhisar’da bu yıl 12.si düzenlenen “Serinhisar Leblebi ve Kültür Festivali” görkemli bir açılışla başladı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
LEBLEBİ FESTİVALİ BAŞLADI

Serinhisar leblebi üreticilerinin oluşturduğu komite öncülüğünde gerçekleşen festival 24 Ağustos Cuma günü kapılarını açarken, 25-26 Ağustos tarihlerinde de devam edecek.

Denizli Büyükşehir Bandosu’nun gösterisi ve kortej yürüyüşü ile başlayan festivalin ilk günü protokol konuşmaları ve halk konserleri ile tamamlandı. Açılışta, AK Parti Denizli Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Ali Değirmenci, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, Denizli Ticaret Borsası (DTB) Meclis Başkanı İbrahim Yayan, DTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili, Festival Komite Başkanı Musa Yılanlı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer aldı.

Festivale katılan protokol üyeleri birer konuşma gerçekleştirerek bu tür festivallerin tanıtıma büyük katkı sağladığına dikkat çekti. Festival Komitesi Başkanı ve Denizli Ticaret Borsası Meclis Üyesi Musa Yılanlı konuşmasında, “Türkiye’deki üretilen leblebinin 70’i Serinhisar ilçemizde üretilmektedir, bu festival ile Serinhisarımızın tanıtımına katkıda bulunmak istiyoruz” dedi. Açılış konuşmaları sonrası protokol üyeleri festival alanında kurulan standları gezerek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

25-26 Ağustos tarihleri boyunca devam edecek festival süresince çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 25 Ağustos Cumartesi günü Işıl Koç ve AYNA konserleri, 26 Ağustos Pazar günü de Ankaralı Ayşe Dinçer konseri düzenlenecek. Festival Pazar akşamı havai fişek gösteri ile son bulacak.

Denizli ve çevre il ve ilçelerden yoğun katılımın beklendiği festival ile başta Serinhisar’ın Coğrafi İşaretli Leblebisi olmak üzere Serinhisar’a özgü ürünlerin tanıtımı gerçekleştirilecek.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: LEBLEBİ, FESTİVALİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı