Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 05:28 Bu haber 4508 kez okundu
 
MAHMUT OĞUZ'DAN 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI
Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı başlaması sebebiyle bir mesaj yayımladı.
EĞİTİM Haberi
MAHMUT OĞUZ'DAN 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

Değerli Milli Eğitim Ailesi,

 

Uzun bir tatilden sonra; 1120 okul ve kurumumuz, 10.288 Derslik, 189.541 öğrencimiz ve 14.458 öğretmenimiz İlimizde ile 2019–2020 yılı Eğitim-Öğretim yılına başlıyoruz. 

Öncelikle; yeni eğitim ve öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize ve tüm eğitim çalışanlarına hayırlı olması temennisiyle sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı olmasını diliyorum.

Yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızı; milli ve manevi değerlere bağlı, vatanını ve milletini seven, vatanına ve milletine hizmet etmek için birbirleriyle yarışan, iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve sorumlu bireyler olarak yetiştirmek hepimizin en büyük vazifesidir. Sevgili öğrencilerimizin hak ettikleri güzel ortamlarda eğitim görmeleri; eğitim çalışanlarımızın en verimli ortamlarda çalışmaları bizim önceliğimizdir.

Sevgili Öğrencilerim, 

 

2019-2020 eğitim-öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre yeni yeni başarılar tatmanızı arzularken; derslerinizde, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olarak özenli ve sistemli çalışmayı kendinize ilke edininiz. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçireceğinize inanıyor, sizlere kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum.

Değerli Velilerimiz, 

 

Çocuklarımızın yetişmesinde sizlerin katkısı çok büyüktür. Olumlu ve yönlendirici desteğinizle ve çocuklarınıza yapacağınız rehberlikle onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacaksınız. En önemli varlığımız olan çocuklarımızı sadece ders başarılarıyla değil, onları kendi dünyalarında yaşayan ve gelişen bireyler olarak değerlendirmelisiniz.  Bunları yaparken okul-aile işbirliği esasına dayalı olarak öğretmen ve okul yönetimi ile sürekli iletişim kuracağınıza inanıyorum.

Değerli Meslektaşlarım

 

Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir. Onları eleştirel ve geliştirici düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci bireyler olarak yetiştirmek sizlerin asli görevidir. Çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda sizlere emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim-öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edebileceğimiz güzel bir yıl olmasını diliyorum. 

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: MAHMUT, OĞUZ'DAN, 2019-2020, EĞİTİM-ÖĞRETİM, YILI, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı