Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 06:54 Bu haber 1227 kez okundu
 
MAHMUT OĞUZ'DAN 23 NİSAN MESAJI
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
MAHMUT OĞUZ'DAN 23 NİSAN MESAJI

Geleceğimizin teminatı; Türkiye Cumhuriyetinin ve yüce milletimizin umudu, neşesi ve güvencesi sevgili çocuklar,

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun ve Milli Egemenliğimize kavuşmanın 99. yıl dönümünü büyük bir coşku, gurur ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

 

Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesi,  geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden Atatürk, sizlere bir de bayram armağan etmiştir. 

23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi düşünmeliyiz konuşmalıyız.

Sevgili Çocuklar

 

Ölümü esir yaşamaya tercih eden, ”Ben gerektiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.” Diyecek kadar vatan aşığı, millet aşığı bir büyük önderin, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ün takipçileri olarak, tüm engeller ve bölücü vatan hainleri karşısında tek bir vücut, tek bir yürek olmalıyız. Bu ülkenin teminatı olduğunuzu, çok çalışıp haksızlıklara karşı durarak, başta şanlı bayrağımız olmak üzere, tüm kutsal değerlerimizi korumak adına yapacağınız çok üstün gayretli, çalışmalarla varlığınızı ve ağırlığınızı gösteriniz.

 

Bu günlere gelişimizde; Bağımsız egemen milli bir devlet olmamızda, sınırlarımızın Atalarımızın binlerce şehit kanlarıyla çizildiğini asla unutmayınız. Biliniz ki her şey sizin ve ülkemizin mutlu geleceği içindir.

             

Sizi seviyor, size güveniyoruz...               

Mahmut OĞUZ

İl Milli Eğitim Müdürü

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: MAHMUT, OĞUZ'DAN, 23, NİSAN, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı