Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 08:03 Bu haber 1478 kez okundu
 
Makine URGE Projesi Eğitim Faaliyeti ile Devam Ediyor
Ticaret Bakanlığı'nın destekleri ile Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından yürütülmekte olan "Denizli Makine ve Aksamları Sektörü Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında, proje katılımcısı firmalara yönelik "İhracat Yol Haritası” eğitimi düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
Makine URGE Projesi Eğitim Faaliyeti ile Devam Ediyor

Gerçekleştirilen eğitimde, ihracat sürecinde planlanması gereken konular, ihracat kapasitesinin artırılması, hedef pazarların tespiti ve müşteri bulma yöntemleri gibi konular üzerinde duruldu.

Denizli İhracatının Yükselen Sektörü: Makine Sektörü

DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, makine ve aksamları sektörünün oluşturduğu yüksek katma değerin önemini vurgulayarak, sektörün teknolojik bilgi birikimini artırması, nitelikli işgücüne istihdam sağlaması ve imalat sanayinin hemen hemen tüm sektörlerine girdi sağlaması açısından imalat sanayinin itici gücü olduğunu belirtti.

 Denizli makine ve aksamları sektörünün büyük bir potansiyele sahip olduğunu,  sektörün ihracatının güçlü bir şekilde ve çift haneli büyüdüğünü söyleyen Hüseyin Memişoğlu, Denizli Makine ve Aksamları Sektörü URGE Projesinin sektöre ivme kazandırmasını hedeflediklerini ifade etti.

Denizli Makine ve Aksamları Sektörü URGE Projesinin, yeni eğitimler ve yurtdışı pazarlama faaliyetleri ile devam etmesi planlanıyor.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Makine, URGE, Projesi, Eğitim, Faaliyeti, ile, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı