Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 16:15 Bu haber 192 kez okundu
 
Marmaris'te Afrin şehitleri için lokma dağıtıldı
GÜNDEM Haberi
Marmaris'te Afrin şehitleri için lokma dağıtıldı

MUĞLA (AA) - Marmaris Belediyesi tarafından, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin bölgesindeki terör örgütleri mensuplarının etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen askerler için lokma dağıtıldı.

Lokma dağıtımı organizasyonu için Atatürk Meydanı’na stant kuruldu. Hazırlanan lokmalar burada vatandaşlara ikram edildi.

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, kahraman Mehmetçiğin vatanın bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliği için mücadele içerisinde olduğunu söyledi.

Zeytin Dalı Harekatı ile sınırların güvenliğinin yanında vatandaşın güvenliğine kasteden teröristlere karşı da harekat yürüttüğüne dikkati çeken Yüksel, "Kahraman Mehmetçiğimiz canı pahasına şehit olmayı göze alarak görev yapıyor. Onlarla fiziken beraber olmasak da dualarımızla birlikte olmak istiyoruz. Gönülden destek ve dualarımızı gönderiyoruz. Marmaris Belediyesi başkan ve görevlilerine lokma dağıtımı için teşekkür ediyoruz. Bu konuda millet olarak Mehmetçiğimizin yanındayız destekçisiyiz." dedi.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar da organizasyonla ilgili yaptığı açıklamada, lokma dağıtımına vatandaşların gösterdiği ilgiden oldukça memnun kaldığını dile getirdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana beka mücadelesi verdiğini kaydeden Acar, "Biz de cumhuriyet yaşayanı olarak bu mücadeleye tanıklık ediyoruz. Şu sırada yoğun bir mücadele içerisinde Türk ordusu terörle mücadele için Zeytin Dalı Harekatı'nda şehitler verdi. Şanlı ordumuzun vermiş olduğu mücadele Türk ulusunun bütün fertlerinin gönülleri onlarla beraber." diye konuştu.

Vatandaşlardan Mehmetçik için dua etmelerini isteyen Acar, yaklaşık 3 bin kişiye lokma dağıtımını gün batımına kadar sürdüreceklerini kaydetti.


Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Marmaris'te, Afrin, şehitleri, için, lokma, dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı