Haber Detayı
27 Nisan 2019 - Cumartesi 05:48 Bu haber 1274 kez okundu
 
Masalların Büyülü Dünyasına Daldılar
Ahmet Çalışkan Anaokulunda bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Geleneksel Masal Şenliğinde binden fazla anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencisi masalların büyülü dünyasına daldılar.
EĞİTİM Haberi
Masalların Büyülü Dünyasına Daldılar

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Ahmet Çalışkan Anaokulunun “Geçmişin İzinde Masallar” teması ile düzenlenen 2.Geleneksel Masal Şenliğinin açılışını gerçekleştirdi.

 

2.Geleneksel Masal Şenliği açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Mustafa Vural, okulun hayırseveri Ahmet Çalışkan ve eşi Sıdıka Çalışkan, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Ahmet Çalışkan Anaokulu bahçesinde oluşturulan 5 farklı masal anlatım alanında, başta okul öğretmeni Hürriyet Burhan olmak üzere 13 öğrenci velisi gün boyunca ilimizin farklı okullarından yaklaşık bin öğrenciye masal anlattılar.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okulun hayırseveri Ahmet Çalışkan ve eşi Sıdıka Çalışkan’da anlatılan masalları öğrenciler ile birlikte dikkatle dinledi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz açıklamasında “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda okulumuz önemli bir çalışmaya imza attı. Masal Şenliğimiz her yıl daha fazla öğrenciye ulaşıyor. Geçtiğimiz yıl çeşitli okullarımızdan 600 kadar öğrencimiz bu şenliğe katılmıştı. Bu sene neredeyse bu sayı ikiye katlandı. Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunun içerisinde de okulumuzun gerçekleştirmiş olduğu proje benzeri hedefler var. Çocuklarımıza sadece günümüzü değil, geçmişimizi de aktarmalıyız. Geçmişteki hikâyelerle büyümeleri kültürümüzün nesiller boyu taşınması açısından büyük önem arz ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Masalların, Büyülü, Dünyasına, Daldılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı