Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 13:00 Bu haber 1953 kez okundu
 
Merkezefendi Belediyesi'nden O İddialara Yanıt Geldi
Merkezefendi Belediyesi'nden, seyyar satıcı Cumali Özdemir'e bir hafta içinde binlerce liralık cezai işlem uygulandığına dair açıklama geldi.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
Merkezefendi Belediyesi'nden O İddialara Yanıt Geldi

Basının ve kamuoyunun gündemini meşgul eden, belediyemiz zabıtası tarafından seyyar satıcı Cumali Özdemir’e bir hafta içinde binlerce liralık cezai işlem uygulandığına yönelik haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Adı geçen seyyar satıcıya Belediyemiz zabıta ekiplerince, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesi’ndeki “Emre aykırı davranış” hükmü uyarınca 15 Nisan 2019 tarihinde 720 TL, 11 Haziran 2019 tarihinde 640 TL idari para cezası uygulanmış; tutanak ile müsadere edilen, seyyar satışa esas olan ürünleri, para cezasının tahsil edilmesinin ardından kendisine tutanakla iade edilmiştir. 11 Haziran 2019 tarihinden sonra Merkezefendi Belediyesi tarafından ilgili şahsa herhangi bir cezai işlem uygulanmamıştır.

Söz konusu şahsın, önceki gün Belediyemiz sorumluluk sahası dışında bulunan Bayramyeri Meydanı’nda, kayıt altına alınan beyanları, kurgudan ibaret olup hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Merkezefendi, Belediyesi'nden, O, İddialara, Yanıt, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı