Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 12:43 Bu haber 1540 kez okundu
 
Merkezefendi Belediyesinden Çocuk Evlerine Destek
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Merkezefendi Belediyesi arasında 3 çocuk evinin kira bedelinin beş yıl süre ile ödenmesi için Valimiz Hasan Karahan’ın katılımı ile protokol imza töreni gerçekleştirildi.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
Merkezefendi Belediyesinden Çocuk Evlerine Destek

Valilik Toplantı Salonunda gerçekeleşen imza törenine; Valimiz Hasan Karahan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Süleyman Erdoğan katıldı.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Merkezefendi Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde 3 çocuk evinin 5 yıllık kira bedeli Merkezefendi Belediyesi’nce karşılanacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu; ”Belediye olarak 3 çocuk evinin 5 yıllık kira bedelini karşılayacağız. Bugün Valimiz Sayın Hasan Karahan’ın katılımlarıyla protokolümüzü imzalıyoruz. Merkezefendi İlçemizde yaşayan tüm hemşehrilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızın yanında olduğumuzun da altınız çizmek istiyorum. Bu çerçevede protokolümüz hayırlı olsun” dedi.

 

Valimiz Hasan Karahan yaptığı konuşmada; çocukların toplu yaşanılan kuruluşlar yerine, ev ortamında temel ihtiyaçlarının karşılanarak yaşamlarını sürdürmeleri, toplumla iç içe olabilecekleri mahalleler içerisinde müstakil yapı veya apartman dairelerinde bakımlarının yapılması, çocuğun arkadaşlık, komşuluk ve mahalle gibi kavramlar ile toplumsal değerleri yaşayarak öğrenmelerine, sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerinin yanı sıra sağlıklı bir kişilik ve iyi alışkanlıklar kazanması açısından önemli olduğunu belirterek Merkezefendi Belediyesine örnek teşkil edecek sosyal desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Merkezefendi Belediyesi arasında 3 çocuk evinin kira bedelinin beş yıl süre ile ödenmesi için düzenlenen protokol imzalandı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Merkezefendi, Belediyesinden, Çocuk, Evlerine, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı