Haber Detayı
27 Ekim 2018 - Cumartesi 05:53 Bu haber 2016 kez okundu
 
'MERKEZEFENDİ'YE TOPUKLU EFE OLACAĞIZ'
Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 2019 yerel seçimleri öncesi Merkezefendi Belediyesi için aday adaylığını açıklayan Şeniz Süzek Doğan yaptığı basın açıklaması ile aday adaylığını açıkladı.
SİYASET Haberi
'MERKEZEFENDİ'YE TOPUKLU EFE OLACAĞIZ'

Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında partililer ile bir araya gelen Avukat Şeniz Süzek Doğan, adaylığını il binasında balkon konuşması yaparak duyurdu. Adaylık açıklamasında CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ile çok sayıda partili vatandaşlar katıldı.

Balkon konuşması yapan Avukat Şeniz Süzek Doğan, ''Bizler aslında birbirimizi gayet yakından tanıyoruz. Ama kendimden bahsetmek isterim. 39 yaşımdayım, Bekillili bir hemşehrinizim, hukuk eğitimimi İstanbul’da, dil eğitimimi Londra’da aldım. 2015’ten bu yana olmayan adaleti aramak için hak, hukuk mücadelesi veren bir avukatım. İlbade’de doğmuş, büyümüş, Mehmet Ali Doğan’ın eşi, 8 yaşındaki Çınar’ın annesiyim, 15 yıl CHP’de belediye başkanlığı görevini üstlenmiş doktor Nihat Süzek’in kızı, seçim zamanlarında ev ev dolaşan Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’te daima yol alan Mühesser Süzek’in kızıyım. Yaşamım boyunca örgütlü toplum, özgür birey anlayışımla öğrenci birliklerinde, sivil toplum kuruluşlarında ve baromuzun komisyonunda çalıştım. Ben topluma hizmet etmeyi çok seviyorum. Çok okudum, dünyayı gezdim, tecrübeliyim, inançlıyım ve cesaretliyim. Ben CHP’li olmadım CHP’li doğdum. Doğdum doğalı siyasetin içindeyim. Hiçbir beklentim olmadan gençlik kolları ile başladım. CHP delegelerince Merkez ilçe başkan yardımcılığına seçildim. 2014 seçimlerinde yine kendimi size partililerimize emanet ettim. Yapılan ön seçimde sizlerin desteği ile Büyükşehir ve Merkezefendi belediye meclis üyesi oldum. O günlerde bana inanan ve güvenen tüm partililerime şükranlarımı sunuyorum. Son seçimde de genel merkezimizin teveccühü ile milletvekili adayı idim. Hiçbir şekilde sırama aldırmadan ailemden, işimden fedakarlık ederek CHP için çalıştım.Önümüzde 31 Mart 2019 seçimleri var. Genç, olgun, kadın, erkek demeden Merkezefendi Belediyesi’nde başkan olarak hizmet edebilmem için, Egemizde yeni bir topuklu efe olması gerekiyor diyerek partililerimiz bana çağrıda bulundu. Benim de söyleyecek sözüm, yönetecek gücüm var.'' diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: 'MERKEZEFENDİ'YE, TOPUKLU, EFE, OLACAĞIZ',
Yorumlar
Haber Yazılımı