Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 05:43 Bu haber 1337 kez okundu
 
MEŞE PALAMUDU TOPLADILAR
Öğrenciler "Meşe Palamudu Toplama" Etkinliğinde Buluştu.
İLÇE HABERLERİ Haberi
MEŞE PALAMUDU TOPLADILAR

TEMA VAKFI Çameli ilçe sorumluluğunun üstlendiği etkinlik Çameli Kaymakamımız İsmail Alsancak ve Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Milli Eğitim Müdürü Murat UZUN Orman İşletme Şefi Abdullah Kaya Tüm değerli TEMA Vakfı Çameli ilçe Yönetimi ve 10 okul müdür 23 sınıf öğretmenleri 427 öğrenci temsillerinin katılımı ile Bıçakçı Mahallesinde gerçekleşti.

Tema Vakfı Çameli ilçe temsilcisi Canan Özcan ,. Tema Vakfının yürüttüğü projenin ekolojik okuryazarlık eğitimi olan ve Meşe Palamudu toplama ayı olması sebebiyle bu etkinliğimizi gerçekleştirdik. Her geçen gün doğada mücadelemiz artarak devam ediyor. Ağaca ve toprağa gönül vermiş herkesi gönüllümüz olmaya davet ediyoruz.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; Geleceğe bırakılacak en büyük mirasın yeşil alanlar olduğunu belirterek, meşe palamudunun toprak için önemine vurgu yaptı. Meşe palamudunun erozyonla mücadelede çok önemli bir yerinin olduğunu söyleyen Arslan , TEMA Vakfı’na da teşekkür ederek, Çameli Belediyesi olarak TEMA Vakfımızla birlikte doğanın dengesinin korunması noktasında ortak çalışmalara imza atıyoruz.

TEMA Vakfı Çameli ilçe sorumlusu Canan Özcan Öğrencilerle yaptıkları etkinlikten mutlu olduğunu dile getiren Özcan"Çok mutluyum çünkü aralarında meşe palamudunu ilk defa gören gençlerin olduğu bir gruba doğa sevgisini kazandırabilmek için emek verdik. Çoluk çocuk doğa ile birlikteydik ve onun yararına çalıştık.Keyifli bir organisazyondu Öğrenciler ile birlikte yapılan çalışmada öğrenciler doğayla baş başa oldukça güzel vakit geçirirken, tohumun nasıl oluştuğu, tohumdan nasıl fidan oluştuğu konularında yerinde eğitim aldılar.Organisazyonda yer alan herkese teşekkür ederim dedi.

Konuşmalardan Sonra Çameli Kaymakamı İsmail Alsancak,Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan,Çameli İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Uzun Orman İşletme Şefi Abdullah Kaya Tüm değerli TEMA Vakfı Çameli ilçe Yönetimi ve 10 okul müdürü 23 sınıf öğretmenleri 427 öğrenci temsillerinin ile birlikte Meşe palamatu topladılar.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: MEŞE, PALAMUDU, TOPLADILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı