Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 06:41 Bu haber 1471 kez okundu
 
Mesleki Eğitim Öğrencilerimiz Erasmus+ Projesi ile Avrupa’da Staj Yaptılar
Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajans tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin “ABS Fren Sistemlerinin Bakımı ve Onarımı Stajı” projesi ile ÇEKYA Prag şehrinde stajlarını tamamlayan öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz makamında kabul etti.
EĞİTİM Haberi
Mesleki Eğitim Öğrencilerimiz Erasmus+ Projesi ile Avrupa’da Staj Yaptılar

Ziyarette Okul Müdürü İbrahim Ertan Aktaş, Motor Teknolojisi Öğretmeni Tefik Karataş, öğrenciler Suavi Can Türkmen, Enver Güldem, Berkay Topcu, Ramazan Emir Öz, Emrah Miran, İbrahim Görkem İbiş, İsa Berhan Kocabaşcı, Remzi Batuhan Yağcı, Kerim Turan ve Ahmet Umul hazır bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “AB Erasmus+ projesi kapsamında mesleki eğitim öğrencilerimiz Çekya’nın Prag şehrinde bulunan Stretni Skola Automobilni a İnformatiky Meslek Lisesinde staj eğitimi aldılar. Skoda Otomobil Fabrikasına ziyaret ve inceleme gezileri yapma şansı buldular. Çekya Prag şehrinde yaptıkları staj öğrencilerimizin geleceği ve mesleki gelişimleri açısından çok önem arz ediyor. Başta okul müdürümüz olmak üzere öğretmenlerimizi hazırlamış oldukları projeden dolayı kutluyorum. Meslek eğitime büyük önem veriyoruz. Bundan sonraki süreçte bu ve buna benzer projelerimizde artış olacak. Bu tarz etkinliklerle mesleki eğitim alan öğrencilerimiz aldıkları eğitimlerin öneminin daha da çok farkında oluyorlar. Projenin ikinci etkinliği ile okulumuz haziran ayı içerisinde Romanya’nın Bükreş şehrine gidecekler” dedi.

Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz günün anısına öğrencilere hediye verdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Mesleki, Eğitim, Öğrencilerimiz, Erasmus+, Projesi, ile, Avrupa’da, Staj, Yaptılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı