Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 17:30 Bu haber 1470 kez okundu
 
Minik öğrenciler "saygı'yı" yaşayarak öğreniyor
KÜLTÜR SANAT Haberi
Minik öğrenciler

KÜTAHYA (AA) - Kütahya’da, bir anaokulunda öğrenim gören öğrenciler, "Değerler eğitimi, saygı" kapsamında kentteki bir caminin alt katında bulunan dernek odasında mahalle sakini yaşlılarla bir araya geldi.

Kütahya Nene Hatun Anaokulunda öğrenim gören yaklaşık 25 kişilik öğrenci grubu, okulda yürütülen, "Değerler Eğitimi" projesi kapsamında yer alan 'saygı' eğitimi çerçevesinde, Fatih Mahallesi'nde Güldibi Caminin dernek odasında, mahalle sakini yaşlıları ziyaret etti.

Beraberinde çeşitli hediyeler de getiren minik öğrenciler ellerini öptükleri yaşlılara hediyelerini takdim etti.

Proje ve ziyaret hakkında gazetecilere açıklamada bulunan Okul Müdürü Güler Tonga, 2017-2018 eğitim öğretim yılının projelerinden birinin de değerler eğitimi olduğunu söyledi.

Proje içeriğinde yer alan 'saygı' kapsamında büyüklere ziyaretlerde bulunduklarını dile getiren Tonga, şunları söyledi:

"Biz kurum olarak öğretimden ziyade eğitimi önemsiyoruz. Eğitim anaokulunda daha önemli. Bunun yanında ahlaki gelişime önem veriyoruz. Bu nedenle değerler eğitimini yoğun bir şekilde her ay farklı bir konu başlığıyla işlemeye çalışıyoruz. Bu ay ki değerimiz de 'saygı', bu kapsamda bugün Güldibi camimizde mahalle sakini dedelerimizi ziyarete geldik. Çocuklarımız dedelerimizle kahvaltı yapacaklar, birlikte vakit geçirecekler. Onlara, yanlarında getirdikleri küçük hediyeleri verecekler."

Düzenlenen organizasyonda görev almanın kendisini son derece mutlu ettiğini ifade eden Fatih Mahallesi Muhtarı Nurcan Duygu da, "Mahallemizde bulunan Güldibi camimizde çok güzel bir ortamımız var. Çocuklarımızı burada ağırlamaktan oldukça mutluyuz. Biz çocuklarımıza saygı, sevgiyi ne kadar anlatsak da bunun yanında bir de bunu göstermek lazım. Çocuklarımız dedelerin elini öpsün, dedeler de onların başını okşasın, niyetiyle bunu gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu anlamda verimli oluruz. Daha güzel işlerde çocuklarımıza önderlik yaparız." ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinleri yaşlılar ve öğrenciler de yapılan etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Daha sonra minik öğrenciler yaşlılarla birlikte İstiklal Marşını ve yemek duasını okudu.

Etkinlik, öğrenci annelerinin hazırladığı yiyeceklerle kahvaltı yapılmasının ardından sona erdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Minik, öğrenciler, "saygı'yı", yaşayarak, öğreniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı