Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 11:49 Bu haber 1557 kez okundu
 
Mücadeleler göz kamaştırıyor
Denizli Genç İş İnsanları Derneği'nin bu yıl beşincisini düzenlediği DEGİAD - Yüksekçıta Okulları Basketbol Turnuvası büyük bir heyecanla başladı. Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı ilk maçlara basketbolseverlerde yoğun ilgi gösterdi.
SPOR Haberi
Mücadeleler göz kamaştırıyor

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD)’nin gelenekselleşen basketbol turnuvası, Yüksekçıta Okulları Spor Salonu bahçesinde düzenlenen kokteyl ile başladı. Programda turnuvaya katılan takımlar ve tüm oyuncuları tanıtıldı.  DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, her zamanki gibi çekişmeli bir turnuva beklediklerini söyleyerek, tüm takımlara başarılar diledi. DEGİAD üyelerinin çeşitli sosyal projelerin yanı sıra geleneksel hale gelen bu turnuva ile de bir araya geldiğini hatırlatan Başkan Urhan, büyük bir aile olduklarının vurgusunu yaparak tüm takımlara şans dileyerek “Dostluk kazansın” temennisinde bulundu. 172 sporcudan oluşan 22 takım ile başlayan turnuvada A ve B grubu adlarıyla 11'erli gruplar halinde yer alan takımların Yüksekçıta Okulları Spor Salonu’nda oynanan ve kıyasıya mücadelelerin yaşandığı ilk maçlara basketbolseverlerde yoğun ilgi gösterdi.

 

Geçtiğimiz yılın finalistleri karşı karşıya geldi

 

Geçtiğimiz yıl Final Four’da karşılaşan Yüksekçıta ile Riskymen takımlarının bu seneki turnuvada eşleşmesinin ardından gerçekleşen müsabakada geçtiğimiz yılın şampiyonu Yüksekçıta, geçtiğimiz yıl turnuvada ikinci olan Riskymen takımına mağlup olması turnuvada dikkat çeken bir sonuç olarak görüldü.

 

22 takım 172 sporcu boy gösteriyor

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Hüseyin Beşok ve Türkiye Basketbol Federasyonu Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser'in gerçekleştirdiği kura çekimi sonrası oluşan gruplar ve takımlar şöyle yer almıştı;

 

 

A GRUBU

Oceans 8

Herkes Efendi

BASİAD

Yeni Dostlar

Falcons

Hop Tedix

Ağır Abiler

Roosters

Royal Team

Yis

O Sene Bu Sene

 

B GRUBU

Stark

Black Roosters

Hangover

Kayınçolar

Peaky Belinders

Riskymen

Yirmilik

Yüksekçıta

Goodfellas

Airforce

Gimme 5

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Mücadeleler, göz, kamaştırıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı