Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 09:21 Bu haber 3605 kez okundu
 
Öğrenciler Karnelerini Vali Karahan’dan Aldılar
2019-2020 eğitim öğretim yılı 1. yarıyılının sona ermesiyle Denizli’de 187 bin 682 öğrencimiz karnelerini alarak tatile çıktılar. Valimiz Hasan Karahan, öğrencileri bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmayarak karnelerini dağıttı.
EĞİTİM Haberi
Öğrenciler Karnelerini Vali Karahan’dan Aldılar

Akkonak Mahallesinde bulunan Merkezefendi İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine; Valimiz Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Karne Dağıtım Töreninde Türkiye Akıl Oyunları Yarışmasında Takım olarak Türkiye 3. Ve Bölge birincisi olan öğrenciler Mehmet Yiğit Çelik ve Nisa Küçükşahal ile sınıflar arasında bir dönemde en çok kitap okuyan öğrencilere ödülleri Valimiz Hasan Karahan tarafından verildi.

 

Daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Valimiz Hasan Karahan, karneleri sınıf öğretmenlerinden alarak heyecanlı bir şekilde bekleyen öğrencilere dağıttı. Renkli anların yaşandığı karne dağıtım töreninde; Valimiz Hasan  Karahan, öğrencileri başarılarından dolayı kutladı. Öğrencilerin ve velilerin fotoğraf çektirme isteğini de kırmayan Valimiz Hasan Karahan, öğrencilerden yarıyıl tatilini bol bol kitap okuyarak ve dinlenerek geçirmelerini istedi. Okulda öğretmenlerle de bir araya gelen Valimiz Hasan Karahan, öğretmenlerle görüşerek sohbet etti.  

   

İlimizde bulunan 187 bin 682 öğrenci ve 14 bin 454 öğretmen 2019-2020 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini tamamladı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Öğrenciler, Karnelerini, Vali, Karahan’dan, Aldılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı