Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 14:02 Bu haber 2989 kez okundu
 
Okulöncesi Zirvesi Yapıldı
Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversite işbilirği ile 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Okulöncesi Zirvesi çalışması gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
Okulöncesi Zirvesi Yapıldı

Merkezefendi Yenişehir Anaokulunda iki oturum olarak gerçekleştirilen zirveye İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Mustafa Vural, PAÜ Okulöncesi Eğitimi Anabilim Dalı Üyeleri Prof.Dr. Asiye İvrendi, Prof.Dr. Nesrin Işıklı, Dr. Öğr. Üyesi Atiye Adak Özdemir, Dr. Öğr. Üyesi Emel Tok, ilçe şube müdürleri ve okul öncesi eğitim kurum müdürleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “2023 Vizyon Belgemiz kapsamında Okul Öncesi Zirvesi ile Pamukkale Üniversitemiz ortak bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Bizlere destek veren üniversitemizin değerli öğretim üyelerine teşekkür ediyorum. Ayrıca  okul öncesi eğitiminde ilimizi marka şehir yapan siz değerli okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum.

 

Denizli eğitimde lider bir şehirdir. İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan araştırma ile Rekabet Endeksi yayınlandı. 10 yıllık bir süreci kapsayan bu araştırmada Denizli eğitim alanında birinci sırada yer aldı. Bu başarı ilimizin üniversitesinden tutun, sivil toplum kuruluşları, hayırseverlerimiz ve öğretmenlerimizin eğitime verdiği değer ve destekden gelmektedir.

 

Çağımız teknoloji, bilgi ve akıl çağı. Bu çağda sürekli üreten, öğrenen, yenilikçi ve dinamik bir yapıya sahip olmak gerekiyor. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim zirveleri ve çalıştaylar gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız bu çalışmalarla eğitimi nitelik anlamda çeşitlendirme ve geliştirme imkanı buluyoruz” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşması sonrası Teorinin Pratiğe Yansıtılması konularında Pamukkle Üniversitesi Okulöncesi Eğitimi Anabilim Dalı Üyeleri tarafından okul öncesi müdürleri ile grup çalışmaları yapıldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Okulöncesi, Zirvesi, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı