Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 12:45 Bu haber 1199 kez okundu
 
Olimpiyat hayaline sporcu yetiştirerek kavuşacak
SPOR Haberi
Olimpiyat hayaline sporcu yetiştirerek kavuşacak


AFYONKARAHİSAR (AA) - CANAN TÜKELAY - Olimpiyatlara hazırlanırken geçirdiği trafik kazası sonrası sporu bırakan 25 yaşındaki eski milli badmintoncu Ramazan Öztürk, antrenör olarak genç sporcular yetiştirip yarım kalan olimpiyat hayaline ulaşmayı hedefliyor.

Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17 yıl yaptığı badminton sporunda ulusal ve uluslararası birçok turnuvada önemli dereceler elde ettiğini söyledi.

Aktif spor yaptığı dönemde milli formayı giyip, takım kaptanlığı yaptığını belirten Öztürk, en büyük hayalinin ise Türkiye'yi olimpiyatlarda temsil etmek olduğunu ifade etti.

Olimpiyat kotası alabilmek için turnuvalara katıldığını anlatan Öztürk, 2 yıl önce memleketi Bursa'da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandığını aktardı.

Öztürk, tedavi süreci sonrası spora dönebilmek için büyük gayret gösterdiğini dile getirerek, "Çok uzun süre emek verdiğim badmintona dönebilmeyi çok istedim. Kazadan sonra doktorlar spora dönebileceğimi söylemişlerdi. Yaklaşık bir yıldır çalışıyorum, belli bir süre mesafe de aldım ama olmadı." dedi.


- "Badmintona çocuk yaşta başladım"


Yaklaşık 2 yıldır uzak kaldığı milli formayı çok özlediğini vurgulayan Öztürk, şöyle devam etti:

"Badmintona çocuk yaşta başladım. Çok istememe rağmen devam edemedim. Kazada beyin travması geçirdiğim için hareket kısıtlığı oluştu. Hedefim olimpiyatlara katılmaktı ama olmadı. Bundan sonraki hedefim sporcu yetiştirip olimpiyatlara göndermek. Kendim için koyduğum hedeflere ulaşamadım ama inşallah öğrencilerimi o hedeflere ulaştırırım. Şu anda Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda okuyorum. Antrenörlük bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Öğretmenlik için de formasyon alıyorum. İki bölümü de bitirmeye çalışıyorum. Ondan sonra da inşallah vatana, millete iyi öğrenciler yetiştirmek istiyorum."


- "Birçok ülkeden çok öndeyiz"


Öztürk, Türkiye'nin badmintonda başarılı bir ülke olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Birçok ülkeden çok öndeyiz. Dünyada bu sporda önemli bir noktadayız. İnşallah daha da iyi şeyler yapabiliriz. Bu sporda sürekli yenilik yapılması, çok çalışılması gerekiyor. Türkiye badmintonda Avrupa'nın en güçlü ülkelerinden. En son 17 yaş altında Avrupa Şampiyonası yapıldı. Avrupa üçüncüsü olduk. Gençlerde belli bir başarıyı yakalıyoruz. Bunları büyüklerde de devam ettirmek önemli. Bizim sıkıntımız şu anda büyüklerde."

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Olimpiyat, hayaline, sporcu, yetiştirerek, kavuşacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı