Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 12:47 Bu haber 1561 kez okundu
 
ÖNCE AÇILIŞ ARDINDAN İLÇE ZİYARETİ YAPTI
Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen sosyal proje kapsamında PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencileri topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Cankurtaran Ortaokuluna Z-Kütüphane kazandırdılar.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
ÖNCE AÇILIŞ ARDINDAN İLÇE ZİYARETİ YAPTI

Kütüphanenin açılış törenine; Valimiz Hasan Karahan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çiftçi, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kasım İnce, Şehit Ömer Halis Demir Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Atakan Yılmaz, Spor Bilimleri Öğretim Üyesi Dr. Zekeriya Çelik, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

 

Denizli ile Van ili İpekyolu İlçesi arasında oluşturulan eğitim köprüsü ile meydana gelen Cankurtaran Ortaokulu Z-Kütüphanesi açılışını Valimiz Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri ile gerçekleştirildi.

 

Açılış kurdelesi kesimi öncesi Cankurtaran Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ayten Hançer ve öğrencileri protokole mini bir konser verdi. Konserin artından Valimiz Hasan Karahan ve beraberindeki protokol açılış kurdelesini keserek kütüphaneyi gezdi. Z-Kütüphanenin yapılması için Van İli İpekyolu ilçesi ile bağın kurulmasında öncü olan PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Zekeriya Çelik kütüphanenin oluşturulması aşamasında yaptıkları çalışmalar hakkında Valimiz Hasan Karahan’a bilgi verdi.

 

Valimiz Hasan Karahan yaptığı konuşmasında; “Cankurtaran Ortaokuluna geleceğin öğretmen adayı olan Pamukkale Üniversitesi öğrencileri tarafından Toplum Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında kazandırılan Z-Kütüphanenin tamiri, bakımı, boya-badanası, iç dizaynı ve kitapları üniversite öğrencileri tarafından gerçekleştirildi. Geleceğin öğretmenleri olacak öğrenciler açısından da meslek hayatlarına atıldıklarında önemli bir tecrübe olarak kendilerine geriye dönecek. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Oluşturulan kütüphane yıllarca geleceğin Valilerine, İl Milli Eğitim Müdürlerine, üniversite hocalarına hizmet verecek olan güzel bir mekân oldu” dedi.

 

 

Valimiz Hasan Karahan buradaki programın ardından bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Tavas ilçemize gitti.

 

Ziyarette ilk olarak Tavas Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Valimiz Hasan Karahan, burada Kaymakam Recep Öztürk ve diğer ilçe protokol üyeleri tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından Kaymakamlık Makamına geçen Valimiz Karahan, Kaymakam Recep Öztürk’ten ilçenin ve kamu yatırımlarının son durumu hakkında bilgi aldı.

 

Daha sonra Tavas Belediyesi’ne geçen Valimiz Hasan Karahan Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık’ ı makamında ziyaret ederek, belediyenin ilçede gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Valimiz Belediye ziyaretinin ardından Tavas Zeybekler Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek burada öğrencilerin hazırladığı resim sergisini gezdi.

 

Valimiz Hasan Karahan daha sonra Tavas İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret ederek burada halkın güvenliği ve huzuruna yönelik sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Valimiz Hasan Karahan ilçe gezisinde son olarak Tavas Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek, hastanede yürütülen iş ve işlemler hakkında bilgi aldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ÖNCE, AÇILIŞ, ARDINDAN, İLÇE, ZİYARETİ, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı