Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 13:46 Bu haber 1417 kez okundu
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
SİYASET Haberi
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesiyle ilgili iddialar konusunda, "Kendisi her kurultay öncesi böyle bir şeyler ortaya çıkarıyor. Bunu 'kendisinin kurultayda seçilmesi için yaptığı bir manevradır' diye düşünüyorum." dedi.

Eroğlu, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen, "Uluslararası Orta Anadolu ve Akdeniz Beylikleri Tarihi, Kültürü ve Medeniyeti Sempozyumu"nda yaptığı konuşmada, tarihin milletler ve devletler için önemine değinerek, tarihini bilmeyenlerin geleceğe büyük adımlar atamayacağını belirtti.

Bakan Eroğlu, "Dolayısıyla bütün milletin, yöneticilerin tarihini çok iyi bilmesi gerekir diye düşünüyorum." ifadesini kullandı.

Sempozyumun ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesiyle ilgili iddiaları konusunda bir soru üzerine, ortada bir belge bulunmadığını bildirdi.

- "Söyledikleri şeyler hep yanlış"

"Belge dedikleri şeyin belgeyle alakası yok. Söyledikleri şeyler hep yanlış." diyen Bakan Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Falanca kişi Sayın Cumhurbaşkanımızın özel kalem müdürüymüş... Öyle bir şey yok. Ben Sayın Cumhurbaşkanımız ile büyükşehir belediye başkanlığından bu yana çalışıyorum. Öyle bir kişi özel kalem müdürü olmadı, yalan. Yurt dışına para gönderilmiş değil. Kaldı ki, Sayın Cumhurbaşkanımız bunu özellikle telin etti. Kendisi her kurultay öncesi böyle bir şeyler ortaya çıkarıyor. Bunu 'kendisinin kurultayda seçilmesi için yaptığı bir manevradır' diye düşünüyorum."

- "Siyaset tarihinde çok pespaye durumdur"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konuyla ilgili 1,5 milyon liralık bir tazminat davası açtığını anımsatan Eroğlu, şunları söyledi:

"Neticede ikinci bir dava daha açacaktır. Buna 'CHP'nin lideri' demiyeceğim. Bu şahsa yakışmıyor. Siyaset tarihinde çok pespaye durumdur. Ben de bunu telin ediyorum. Yakışmayan bir şeydir. İnsanlara bu şekilde iftira atarak bir yere varamazsınız. Bu, CHP'nin nereden nereye geldiğinin açık seçik göstergesi. Artık CHP'nin millete söyleyecek bir şeyi yok. Bir takım karamalarla, iftiralarla ayakta kalmaya çalışıyor. CHP Grup Başkanvekili'nin, 'bu belgeleri açıklayamazsa biteriz' diyor. Ey CHP sen zaten bittin. CHP'nin başındaki bu zat zaten CHP'yi bitirdi. Cumhurbaşkanımız dünyanın en dürüst, en çalışkan, en cesur bir liderdir. Kılıçdaroğlu, maalesef siyaseti de çok aşağı derecelere düşürdü."

Eroğlu, basın mensuplarının, "Kılıçdaroğlu'nun iddialarının, ABD'deki Hakan Atilla davasıyla aynı günlerde olması manidar mıdır?" şeklindeki sorusu üzerine, "Tabii manidar. Bunun eline birileri bir kağıt tutuşturuyor. Ne olduğuna bakmıyor, kimseye göstermiyor." ifadelerini kullandı.

- "FETÖ'nün emrinden dışarı çıkamıyor"

"Kılıçdaroğlu bir 'kukla' durumunda, FETÖ'cülerin hazırladığı kasetle geldi." diyen Eroğlu, şöyle devam etti:

"FETÖ'cüler Sayın Baykal için bir komplo kurdu. Neticede Baykal genel başkanlıktan düştü. Bu da kasetle genel başkan geldi. Kasetle gelen bu şekildeki saçma sapan birtakım paçavralarla gider. Çünkü bunun FETÖ'ye karşı bir vefa borcu var. Dolayısıyla FETÖ'nün emrinden dışarı çıkamıyor. Yani bir noktada ipler FETÖ'nün elinde. CHP'li kardeşlerimin buna dikkat etmesi gerektiğini vurgulamak istiyorum. Ey CHP'li kardeşlerim lütfen Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu halini şöyle salim bir kafayla, salim bir zihinle kendi muhasebenizi yapın. Ona göre karar verin. AK Parti olarak gece gündüz millet için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın cesareti, milletimizin kahramanlığı sayesinde 15 Temmuz, FETÖ alçak darbe girişimini de engelledi. Ey CHP'liler bu genel başkanınıza iyi bakın."

Eroğlu, daha sonra, sempozyum kapsamında hazırlanan fotoğraf ve çini sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Orman, ve, Su, İşleri, Bakanı, Eroğlu:,
Yorumlar
Haber Yazılımı