Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 16:15 Bu haber 111 kez okundu
 
Özel öğrencilerin mezuniyet coşkusu
GÜNDEM Haberi
Özel öğrencilerin mezuniyet coşkusu

AFYONKARAHİSAR (AA) - Sandıklı ilçesi Özçınar Özel Eğitim Uygulama Merkezinde düzenlenen törende özel öğrenciler mezuniyet coşkusu yaşadı.

Özçınar Özel Eğitim Uygulama Merkezi bahçesinde mezuniyet töreni ve Engelliler Haftası kutlama programı düzenlendi.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman, Uygulama Merkezi Müdürü İbrahim Altıntaş, okul müdürleri, daire amirleri ve veliler katıldı.

Uygulama Merkezi öğretmenleri tarafından işaret dili ile İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle program başladı.

Öğrencilere çalışmalarından dolayı protokol tarafından ödül verilirken, Uygulama Merkezinden bu eğitim yılında mezun olan 4 özel öğrenci protokol ile pasta keserek kep attı.

Programın sonunda ise ilçede "Bayrakçı Dede" olarak tanınan Huzur Evi sakinlerinden Turan Kaplan, öğrencilere bileklik hediye etti.

Daha sonra Turan Kaplan elinde getirdiği dev Türk bayrağını uygulama merkezinin bahçesinde açarak "Biz bu bayrak için yaşıyoruz. Biz susmayız. Bizi susturamazlar." diye slogan attı.

İsrail’in yaşattığı zulme karşı olduklarını dile getiren Kaplan, "Türkiye Cumhuriyeti'nin dev bayrağını burada açtık. Öğrenciler ile anı yaşadık. Güzel bir anı oldu. Engel tanımıyoruz. Engel yok. Engelli değiliz. Onlara destek vermek zorundayız." dedi.

Daha sonra öğrenciler ve okul yönetimi tarafından okul bahçesine yapılan 15 Temmuz Parkı’nın açılışı yapıldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Özel, öğrencilerin, mezuniyet, coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı