Haber Detayı
26 Ekim 2018 - Cuma 14:47 Bu haber 5769 kez okundu
 
ÖZKAN'DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan 29 Ekim vesilesi ile bir mesaj yayımladı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
ÖZKAN'DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Özkan mesajında şöyle konuştu:

Şanlı tarihimizin çok önemli bir dönüm noktası olan, Cumhuriyetin ilanının 95'inci sene-i devriyesini kutluyorum.

Bu vesileyle bin yıldır aziz vatan topraklarının müdafaası için bir gonca gül gibi toprağa düşen kahraman şehitlerimize Yüce Mevla'dan rahmet ve mağfiret diliyorum. Başta Cumhuriyetimizin banisi, Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm gazilerimizi de rahmetle, tazimle yad ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti'nin, asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir. Türk milleti, 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir.

15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına gösterdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir. O gece kadını erkeği, genci yaşlısıyla milletimizin tüm fertleri, iradelerine, değerlerine, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmışlardır.

"Bağımsızlık karakteri" olan böyle necip, böyle kahraman bir milletin mensubu olmaktan iftihar ediyorum.

Bu düşüncelerle ülkemizin gurur günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, milletimize sağlık, huzur ve esenlik diliyorum. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Cumhuriyetimizin 95.’inci kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ÖZKAN'DAN, CUMHURİYET, BAYRAMI, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı