Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 11:58 Bu haber 1598 kez okundu
 
PAÜ DAK Bursa’da Eğitim Aldı
Pamukkale Üniversitesi Dağ Arama Kurtarma Öğrenci Topluluğu (PAÜ DAK), Bursa’ya hem kültür hem de eğitim amaçlı bir gezi düzenledi.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
PAÜ DAK Bursa’da Eğitim Aldı

Bursa’nın tarihi mekânları arasında olan tarihi İpek Yolu, Bursa Kalesi, Ulu Camii, Bursa Saat Kulesi gibi mekânlara yapılan tarihsel ve kültürel gezinin ardından Bursa Valiliğine bağlı Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet Merkezine gerçekleştirilen ziyarette; deprem, yangın, sel, fırtına, doğal gaz simülasyonları, bölge incelemesi ve deprem bilgilendirme eğitimlerini teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştiren Pamukkale Üniversitesi Dağ Arama Kurtarma Öğrenci Topluluğu doğal afetler konusunda kapsamlı olarak bilgilendirildi.

PAÜ DAK Topluluk Başkanı Burak Kahraman bu tarz eğitimlerin önemi ve sürekliliğine değinerek eğitimin verimli geçtiğini ve kültürel geziyle de birleştirilerek bir o kadarda eğlenceli hale getirildiğini belirtti. Kahraman, etkinlikte emeği geçen Pamukkale Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına ve Bursa Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet Eğitim Merkezine topluluk adına teşekkürlerini sundu.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: PAÜ, DAK, Bursa’da, Eğitim, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı