Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 13:14 Bu haber 2033 kez okundu
 
PAÜ’de Yenileme Çalışmaları Tamamlanan Merkezler Açıldı
Pamukkale Üniversitesi’nde öğrencilere daha iyi koşullarda eğitim verebilmek adına yenileme çalışmaları hızla devam ederken, yapımı tamamlanan Pamukkale Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (PADAM) ve Pamukkale Üniversitesi Kitap Satış Noktası öğrencilerin hizmetine sunuldu.
EĞİTİM Haberi
PAÜ’de Yenileme Çalışmaları Tamamlanan Merkezler Açıldı

PADAM Kapasitesini Arttırdı

Lisans, yüksek lisans ya da doktora düzeyinde üniversite eğitimlerini Pamukkale Üniversitesi’nde almak için dünyanın farklı kıtalarından gelen öğrencilerin Türkçe öğrenmelerini sağlayan, aynı zamanda başta Türkçe olmak üzere Almanca, Arapça, İngilizce, Fransızca, Rusça gibi dillerin öğretimi için sertifika programları düzenleyen PADAM,  yapılan yenileme çalışmaları sonunda kapasitesini artırdı.

Düzenlenen açılış törenine başta Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Osman Çiftçi, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, PAÜ Yönetim Kurulu Üyeleri, PADAM Müdürü Öğr. Gör. Dr. Erdost Özkan, PADAM Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mehmet Sarıköse, daire başkanları, öğretim üyeleri ve idari çalışanlar katıldı.

Kurdele kesiminin ardından Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve beraberindekiler incelemelerde bulunurken, PADAM Müdürü Öğr. Gör. Dr. Erdost Özkan yapılan çalışmalar ve mevcut son durum hakkında bilgiler verdi. Açılışın sonunda PADAM’da eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan kendi dillerinde yaptıkları teşekkür konuşması ve PADAM’da eğitim alan bir öğrencinin bir gününün kısaca anlatıldığı video gösterimi yapıldı.

Yenileme çalışmaları öncesinde 280 metre kare kapalı alanda iki derslikte eğitim öğretim faaliyetini gerçekleştiren PADAM, çalışmalar sonunda toplam 610 metre kare kapalı alanda 20 kişilik 4 derslik ve 2 mescit ile öğrencilere hizmet verecek. Sınıflarda, öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik projeksiyon ve ses sistemleri bulunmakta.  Yenileme çalışmaları öncesi derslik olarak kullanılan alanlar ise akademisyen ve idari personelin kullanımına sunulacak.

PAÜ’de Eski Malzemeler Değerlendiriliyor

Yenileme çalışmalarını sürdüren Pamukkale Üniversitesi, israfın önüne geçmek ve mevcut kaynaklardan en verimli şekilde yararlanabilmek için yenileme çalışmalarında çıkartılan eski malzemelerden kullanılabilir olanları, başka çalışmalarda değerlendiriyor. Bu kapsamda 30 metre kare kapalı alanda hizmet verecek ve yapımı devam eden PADAM kantini inşaatında yeniden kullanılabilir malzemelerden yararlanılıyor.

PAÜ’de Kitap Satış Noktası Açıldı

Dünya klasiklerinden, farklı türlerden güncel kitaplara, ders notlarından öğretim üyelerinin önerdiği ders kitaplarına kadar öğrencilerin kitaplara daha kolay erişimini sağlayabilmesi için faaliyete geçirilen Pamukkale Üniversitesi Kitap Satış Noktası, PAÜ Kafe yanında yer alıyor.

Açılışa, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Osman Çiftçi, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, PAÜ Yönetim Kurulu Üyeleri, Sosyal Tesisler İktisadi İşletme Müdürü Doç. Dr. İlyas Çelik, daire başkanları ve yetkililer katıldı.

Kurdele kesiminin ardından heyet, kitap satış noktasını gezip kitapları incelerken, ilk alışverişi de Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ yaptı.

İlk olarak dünya klasikleri, farklı türlerden güncel kitapların yer aldığı, 2 bin kitapla hizmete açılan kitap satış noktasında PAÜ Logolu kırtasiye malzemeleri de satışa sunuldu. PAÜ Kitap Satış Noktası’ndan alışveriş yapan herkes alışveriş fişi ile PAÜ Kafe’den bir adet ücretsiz kahve alabilecek. İlerleyen zamanlarda kitap satış noktasında sınavlara hazırlık kitapları, ders notları ve öğretim üyelerinin önerdiği ders kitapları da yer alacak. En çok okunan kitap listelerinin sık sık yenileneceği kitap satış noktası, öğrencilere kaynak temininde kolaylık sağlayacak.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: PAÜ’de, Yenileme, Çalışmaları, Tamamlanan, Merkezler, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı