Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 08:52 Bu haber 2636 kez okundu
 
PAÜ HASTANESİ İKİNCİ KEZ AYNI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ
2019 Yılında 41. si yapılan yıllık Solunum Kongresinde, göğüs cerrahisi alanında bildiri ödülü PAÜ Hastanesi kliniğine verildi.
SAĞLIK Haberi
PAÜ HASTANESİ İKİNCİ KEZ AYNI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

PAÜ Hastanesi Göğüs Cerrahisi AD Başkanı Doç. Dr. Ümit Aydoğmuş şu açıklamalarda bulundu ; Son 5 yılda ikinci kez aynı ödüle layık görülmekten dolayı  mutluyuz ve gururluyuz.  Ödül kazanan bildirimiz yemek borusu ve nefes borusunda oluşan tıp dilinde fistül olarak adlandırılan kanallarla ilgili hastalardaki ameliyatlarımız hakkındaydı. Hem nefes borusu hastalıklarında hem yemek borusu hastalıklarında kliniğimizde, stent, lazer ve cerrahi olmak üzere dünyada uygulanan tüm güncel yöntemleri başarı ile uygulamaktan dolayı mutluyuz. Bu tür hastalar için çevre illerden de kliniğimize hastalar yönlendirilmektedir. Söz konusu çalışmamızdaki hastaların yaklaşık üçte ikisi hastanemiz dışındaki hastanelerdeki doktor arkadaşlarımızca kliniğimize yönlendirilen hastalardan oluşmaktaydı.  Bu yönüyle sadece ilimize değil bölgeye hizmet veriyoruz.

Özveriyle  çalışmalarını sürdüren  arkadaşları Dr. Öğretim görevlisi Gökhan Öztürk ve Öğretim Görevlisi Argün Kış’a da ayrıca teşekkür eden Doç. Dr. Aydoğmuş PAÜ Hastanesi olarak yeniliklerle hastalara hizmet vermeye devam edeceklerini bildirdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: PAÜ, HASTANESİ, İKİNCİ, KEZ, AYNI, ÖDÜLE, LAYIK, GÖRÜLDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı