Haber Detayı
10 Nisan 2020 - Cuma 12:35 Bu haber 7868 kez okundu
 
PAÜ Öğrencileri İşaret Diliyle #EvdeKal Dedi
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Çarşamba seminerlerine dijital olarak devam ederken, Fen Bilgisi Eğitimi öğrencileri ise işaret diliyle #EvdeKal kampanyasına destek verdi.
EĞİTİM Haberi
PAÜ Öğrencileri İşaret Diliyle #EvdeKal Dedi

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçen PAÜ’de sosyal ve kültürel faaliyetler de dijital ortama taşındı. Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından her hafta Çarşamba günleri yapılan seminerler sanal olarak devam ediyor. Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Hasret Kökten, “Thomas Kuhn ve Paradigma Üzerine” konulu seminer için kamera karşısına geçti. Öğr. Gör. Kökten, 20. yüzyılın bilim felsefesi filozoflarından Kuhn’un paradigma tanımı ile paradigma dönemlerini anlattı.

Öte yandan, sosyal medyada #EvdeKal ve #HayatEveSığar etiketleri ile başlatılan kampanyaya Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı 2. sınıf öğrencileri de çevrimiçi ortamda destek verdi. Öğretmen adayları, evlerinde çektikleri görüntülerle işaret dili kullanarak evde kalmanın önemini vurguladı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: PAÜ, Öğrencileri, İşaret, Diliyle, #EvdeKal, Dedi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı