Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 08:57 Bu haber 429 kez okundu
 
PAÜ TIBBİ MİKROBİYOLOJİ ANABİLİM DALI AKREDİTE OLDU
PAÜ Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Uzmanlık Eğitimi akredite edilerek Türkiye’ de Akredite edilen 2. Anabilim Dalı olmaya hak kazandı.
SAĞLIK Haberi
PAÜ TIBBİ MİKROBİYOLOJİ ANABİLİM DALI AKREDİTE OLDU

16 Ekim 2018 tarihinde yapılan törenle Akreditasyon Belgesi KLİMUD başkanı Doç. Dr. Berrin ESEN tarafından Türk Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalına verildi.

Pamukkale Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı 1994 yılından bu yana uzmanlık eğitimi vermektedir. O tarihten  bu yana 25 uzmanlık öğrencisine Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanlık Eğitimi verilmiştir. İlk günden bu yana Uzmanlık Eğitimi için gerekli standartları uygulamış ve çekirdek eğitim müfredatı yayınlandıktan sonra genişletilmiş eğitim müfredatını, eğitim içi ölçme değerlendirme rehberlerini ve gerekli tüm formları oluşturmuştur. Tıbbi Mikrobiyoloji Ulusal standartları uygulamıştır. Şubat 2018 tarihinde akreditasyon başvurusu yapılmış 29 Haziran 2018 tarihinde akreditasyon ziyareti gerçekleştirilmiş ve bunun sonunda Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanlık Eğitimi alanında Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmıştır. Şu an Anabilim Dalında Prof. Dr. İlknur KALELİ, Prof. Dr. Melek DEMİR, Prof. Dr. Çağrı ERGİN, Dr. Öğr. Üyesi Ergun METE, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ŞENGÜL görev yapmaktadır.

Prof. Dr. İlknur KALELİ Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalının akredite olmasıyla birlikte tüm uzman kadromuzla hastalarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceklerini belirterek çalışmalar için tüm ekibe teşekkür etti.

PAÜ Hastanesi Başhekimi Pro. Dr. İbrahim Türkçüer bu belgenin alınmasında emeği geçen tüm öğretim üyelerine ve çalışanlara teşekkür ederek yeniliklere devam edeceklerini de belirtti.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: PAÜ, TIBBİ, MİKROBİYOLOJİ, ANABİLİM, DALI, AKREDİTE, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı