Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 16:53 Bu haber 1628 kez okundu
 
Rektör Bağ, Prematüre Bebeklerle Birlikte Fidan Dikti
PAÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Neonatoloji Bölümü’nün düzenlediği etkinliğe katılan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, prematüre çocuklar ve aileleri ile birlikte fidan dikti.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
Rektör Bağ, Prematüre Bebeklerle Birlikte Fidan Dikti

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Yenidoğan Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hacer Ergin önderliğinde düzenlenen etkinlikte, PAÜ Hastaneleri’nde dünyaya gelen prematüre bebekler için oluşturulması planlanan ‘Prematüre Ormanı’na prematüre bebekler ve ailelerinin de katılımıyla 50 adet fidan dikilerek gerçekleşti.

Karakurt’ta yapılan etkinliğe Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, Yenidoğan Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hacer Ergin, Yenidoğan Bilim Dalı Öğretim ÜyesiDoç. Dr. Özmert Özdemir, PAÜ Hastaneleri Başmüdürü Erdinç Karataş, PAÜ Hastaneleri Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Hemşireleri ve çok sayıda prematüre doğan çocuk aileleriyle birlikte katıldı.

Beklenmeyen bir zamanda 23-32 haftalık doğan ve zorlu bir tedavi sürecinden sonra hayata tutunan prematüreler için farkındalık oluşturmak adına düzenlenen ‘Prematüre Ormanı’ etkinliğinde, dikilen fidanlara PAÜ Hastaneleri’nde dünyaya gelen prematüre bebeklerin ismi verildi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Rektör, Bağ,, Prematüre, Bebeklerle, Birlikte, Fidan, Dikti,
Yorumlar
Haber Yazılımı