Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 14:21 Bu haber 1570 kez okundu
 
SAHTE BANKA İNTERNET SİTESİ KURARAK VATANDAŞI DOLANDIRDILAR
Denizli ilimiz olmak üzere İstanbul, Antalya, Kocaeli, Osmaniye ve Kastamonu illerimizde yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde, 7 şüpheli şahıs yakalanarak, gözaltına alındı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
SAHTE BANKA İNTERNET SİTESİ KURARAK VATANDAŞI DOLANDIRDILAR

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının 2019 / 512 sayılı soruşturma dosyası kapsamında yapılan tahkikatta, internet üzerinden oluşturulan sahte ( phishing yöntemi ) banka siteleri aracılığı ile   müştekiler Melih ÇELEBİ, Nuri Ender ARIN ve Hakkı TEZCAN isimli şahıslar adına kayıtlı bulunan banka ve kredi kart hesapları üzerinden bilgi ve rızaları dışında başka hesaplara 9.130 TL. suç geliri elde edildiğinin öğrenilmesi üzerine yapılan çalışmalar neticesinde olaya karıştıkları tespit edilen 7 ( yedi ) şüphelinin Türkiye genelinde benzer bir çok suça karıştıkları ve yaklaşık 365.000 TL’nin suç gelirinin tespit edildiği Nitelikli Dolandırıcılık ve Banka Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması olayı ile ilgili olarak, 08.02.2019 günü saat:08:00 ‘de başta Denizli ilimiz olmak üzere İstanbul, Antalya, Kocaeli, Osmaniye ve Kastamonu illerimizde yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde, olay şüphelileri; E.D. Denizli, O.T. ve E.K. İstanbul, Ö.Y. Antalya, Ç.K. Kocaeli, A.Ç. Osmaniye, Y.S.A. Kastamonu illerimizde yakalanarak gözaltına alınmış, yapılan ev ve işyeri aramalarında suça konu çok sayıda delile ( Bilgisayar Hard Disk, Dizüstü Bilgisayar, Cep Telefonu, Banka Kredi Kartı, Banka Kartı ve Sim Karta ) el konulmuş, şüphelilerin ilimize sevkleri sağlanmıştır.

 

Soruşturma Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde ifadeleri alınan; E.D. , O.T. , E.K. , Ö.Y. , Ç.K. , A.Ç. ve Y.S.A. isimli şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından Nitelikli Dolandırıcılık, Banka ve Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması suçlarından, 11.02.2019 günü Denizli Cumhuriyet Başsavcılığında hazır edilmek üzere Şube Müdürlüğümüzden sevkleri sağlanacaktır .

 

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: SAHTE, BANKA, İNTERNET, SİTESİ, KURARAK, VATANDAŞI, DOLANDIRDILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı