Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 14:15 Bu haber 1753 kez okundu
 
Şehit Emanetleri” Sergisi Buldan’da açıldı
Buldan Belediyesi’nin ev sahipliğinde Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Buldan Belediyesi El Sanatları Merkezi’nde (BELKÜM) açılan sergide 210 şehidin eşyası yer alıyor.
İLÇE HABERLERİ Haberi
Şehit Emanetleri” Sergisi Buldan’da açıldı

Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi’nin 45.si Buldan’da açıldı.  Sergi açılışına Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  daire amirleri, bazı siyasi partilerin ilçe temsilcileri, meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Şehit Aileleri Birliği Başkanı Menderes Kılıçaslan’ın katkılarıyla hazırlanan sergide,  1996’da Şırnak Çakır söğüt’te  PKK terör örgütü mensupları ile girdiği çatışmada şehit düşen Buldanlı asker Tamer Cimencioğlu’n da  aralarında bulunduğu  210  şehide ait üniforma ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun gömleği, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefat ettiği gün giydiği gömlek ve kravatı, geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden Vali Recep Yazıcıoğlu’nun kravatının da sergilendiği sergiyi gezen protokol üyeleri, oldukça duygusal anlar yaşadılar.

Buldan El Sanatları Merkezi’nde 5 gün açık kalan sergiye, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Şehit, Emanetleri”, Sergisi, Buldan’da, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı