Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 12:36 Bu haber 1915 kez okundu
 
Şevket İren Kızılırmak’a Devlet Sanatçısı Unvanı
Denizli Çameli İlçesi’nden yetişen Şevket İren Kızılırmak, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültürel Miras Taşıyıcıları Halk Müziği Mahalli Sanatçıları ve Çalgı Yapımcıları Değerlendirme Kurulu’nun kararı sonucunda Devlet Sanatçısı unvanı verildi.
İLÇE HABERLERİ Haberi
Şevket İren Kızılırmak’a Devlet Sanatçısı Unvanı

Çameli’nin yetiştirdiği büyük usta büyük üstat Şevket Kızılırmak 70 yıllık sanat yaşamını ‘’ Devlet Sanatcısı unvanıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçısı Kimlik kartıyla taçlandırdığını dile getirdi. Denizli’nin yerel sanatçısı, gençlik yıllarında uzun süre Yeşilçam’da birçok isimle birlikte figüran olara sahne aldı. Bazı filmlerde türküler seslendirdi. TRT repertuarına beste verdi.

BU BAŞARIYI ÇAMELİ'MİZE ARMAĞAN EDİYORUM”

Sanatçı tanıtma kartını Çameli adına almaktan büyük bir onur duyduğunu ifade eden Mahalli Sanatçısı Şevket Kızılırmak ise bu başarıyı Çameli’ye armağan ettiğini belirterek, Denizli ilimizin kültür taşıyıcısı olarak bu kimliği almayı, Denizli Halkı adına onur duyuyorum. Kültür taşıyıcılığını da en iyi şekilde gerek sosyal ortamlarda gerekse okullarda anlatmayı hedefliyorum. Canlı dinletiler, canlı anlatımlarla Halk kültüründe Denizli’yi anlatmak, Çameli’yi tanıtmak istiyorum” dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Şevket, İren, Kızılırmak’a, Devlet, Sanatçısı, Unvanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı