Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 14:15 Bu haber 834 kez okundu
 
'MİT terörle mücadelede görevini başarıyla yerine getiriyor'
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, FETÖ'nün Orta Afrika ülkesi Gabon'daki yapılanmasını çökerten operasyona ilişkin, "Milli İstihbarat Teşkilatı, terörle mücadelede kendisine tevdi edilen görevi başarıyla yerine getiriyor. MİT'i tebrik ediyorum." dedi.
SİYASET Haberi
'MİT terörle mücadelede görevini başarıyla yerine getiriyor'

TBMM (AA) - Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Mecliste gazetecilerin Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Orta Afrika ülkesi Gabon'daki yapılanmasını çökerten operasyonuna ilişkin sorusu üzerine, MİT'in bugüne kadar 18 ülkeden 80 FETÖ'cüyü Türkiye'ye getirdiğini bildirdi.

MİT yasasında 2014 yılında yapılan değişiklikle teşkilata yurt dışında operasyon yapma yetkisi verildiğini hatırlatan Bozdağ, şunları kaydetti:

"O nedenle MİT hem istihbarat toplama görevi hem de kendisine bir görev tevdi edildiğinde yurt dışında da operasyon yapma yetkisiyle donatılmıştır. Terör örgütleriyle mücadelede bu şarttır. Terör örgütleriyle etkin mücadelede netice almak için de bütün ülkeler benzer yöntemleri kullanıyorlar. Türkiye'nin Milli İstihbarat Teşkilatı da terörle mücadelede kendisine tevdi edilen görevi başarıyla yerine getiriyor. Ben o yüzden MİT'i tebrik ediyorum."

Bu tür operasyonların devam edip etmeyeceği sorusuna ise Bozdağ, "Ediyor ya işte." karşılığını verdi.

Muhabir: Hüseyin Gazi Kaykı

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: 'MİT, terörle, mücadelede, görevini, başarıyla, yerine, getiriyor',
Yorumlar
Haber Yazılımı