Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 16:30 Bu haber 851 kez okundu
 
SUDAN HEYETİ'NDEN VALİ KARAHAN'A ZİYARET
Kuzay Kordofan Valisi ile Sudan Ankara Büyükelçisi Valimiz Hasan Karahan’ı Makamında Ziyaret Etti
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
SUDAN HEYETİ'NDEN VALİ KARAHAN'A ZİYARET

İlimiz turizm bölgelerini gezmek, sağlık turizmi hakkında bilgiler almak ve Sudan- Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek amaçlı Denizli’ye gelen Kuzay Kordofan Valisi Ahmed Mohamed Haroun ve Sudan Ankara Büyükelçisi Dr. Yousif Ahmed Eltayeb Elkordofani ve beraberindeki  heyet,Valimiz Hasan Karahan’ı Makamında ziyaret etti.

Denizli Milletvekili Şahin Tin’nin de eşlik ettiği ziyarette; Kuzay Kordofan Valisi Ahmed Mohamed Haroun ; Kardeş şehir Denizli’nin Türkiye’deki önemli turizm, ticaret ve sanayi şehirleri arasında yer aldığını ve Denizli ile Sudan  arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkileri artırmak istediklerini belirtti.

Valimiz Hasan Karahan, Kuzay Kordofan Valisi Ahmed Mohamed Haroun ve Sudan Ankara Büyükelçisi Dr. Yousif Ahmed Eltayeb Elkordofani ile beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Denizli’nin sosyal, kültürel ve ekonomik yapısı hakkında bilgiler verdi.  

Valimiz Hasan Karahan, Kuzay Kordofan Valisi Ahmed Mohamed Haroun ve Sudan Ankara Büyükelçisi Dr. Yousif Ahmed Eltayeb Elkordofani’ye ziyaretlerinin anısına Yatağan Kılıncı hediye etti.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: SUDAN, HEYETİ'NDEN, VALİ, KARAHAN'A, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı