Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 06:08 Bu haber 1828 kez okundu
 
'SÜRECİN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'
Denizli Barosu Başkanlığı tarafından İstanbul'un Küçükçekmece İlçesindeki çocuk istismarı olayıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapıldı.
DENİZLİ GÜNDEM Haberi
'SÜRECİN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

Denizli Barosu Başkanlığı tarafından İstanbul'un Küçükçekmece İlçesindeki çocuk istismarı olayıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Basına ve sosyal medyaya yansıyan Küçükçekmece ilçesindeki çocuğun cinsel istismarı olayıyla ilgili süreç, kanımız donmuşçasına tarafımızca izlenmektedir. En ağır çocuk hakkı ihlallerinden biri olan çocuk istismarıyla ilgili haberlere bir yenisi daha eklenmiştir. Çocuk istismarıyla ilgili sık sık  duyumların alınması, insanî ve ahlâkî olmadığı gibi, şiddetle karşısında olduğumuz hukuk güvenliğinin ve toplumsal değer yargılarının sarsıldığının da bir göstergesidir. Çocukların istismarlardan korunması için gerekli önleyici ve koruyucu tedbirler ivedikle alınmalıdır.

 

Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi çocukların istismardan korunmasında öncelikli görevi devletlere vermiştir. Yine Avrupa Konseyi Çocukların Cinsel Sömürü ve İstismara Karşı Korunması Sözleşmesi taraf devletlere koruyucu tedbirler konusunda kamuoyuna bilinçlendirme çalışmaları yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle yetkili makamlara sorumluluklarını bir kez daha hatırlatıyoruz.

 

Failin ve/veya faillerin bir an önce bulunmasını ve adalet önüne çıkarılmasını diliyor, çocuk istismarlarıyla ilgili  hukuki mücadeleyi sürdüreceğimizi ve Denizli Barosu olarak sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: 'SÜRECİN, SONUNA, KADAR, TAKİPÇİSİ, OLACAĞIZ',
Yorumlar
Haber Yazılımı