Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 11:39 Bu haber 1581 kez okundu
 
TÜBİTAK Bilim Fuarı
Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesi amacıyla ülke genelinde ortaokul ve liseler arasında Bilim Fuarı Sergileri kapılarını açmaya devam ediyor.
EĞİTİM Haberi
TÜBİTAK Bilim Fuarı

Son olarak Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu projenin açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün,  okul idarecileri, öğrenciler ve davetlilerin katılımı ile yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Öncelikle değerli öğretmen arkadaşlarımı içtenlikle tebrik ediyorum. Bugünkü bilim fuarımızda gayret gösteren, rehberlik eden değerli öğretmenlerimize ve kıymetli öğrencilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Bundan önce Samsun’da yapılan yarışmada dereceye giren robotik kodlamadaki gençlerimize de içtenlikle teşekkür ediyorum. Yolunuz açık olsun diyorum, çünkü sizlerin gelecekte ülkemizin yönetiminde çok güzel yerlerde olacağınıza yürekten inanıyoruz. Artık mesleki eğitimin önü açıktır. Gerek yönetmelik değişiklikleriyle gerek sanayicilerimizle yapılan iş birliği protokolleriyle gerekse siz değerli öğrencilerimizin üniversiteye geçişiyle… Bir kez daha sizleri tebrik ediyor, başarılar diliyor ve çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, tüm projeleri ilgi ile inceleyerek, hazırlayan öğrencilerden bilgiler aldı.  Programın sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında ilimizi temsil eden öğrencilere Bakanlığımızın Katılım Belgelerini verdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: TÜBİTAK, Bilim, Fuarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı