Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 13:50 Bu haber 5795 kez okundu
 
TÜRKİYE'DE İLK 5 SIRALAMASINDA ÇAMELİ OLDU
Denizli’de yerel seçimin üzerinden 2 gün geçti. 754 bin 368 seçmenin olduğu Denizli’de zaferi kazanan Ak Parti’nin en çok aldığı ilçe yine değişmedi. Her Seçim dönemimde oylarını attıran ve Denizli’de Ak Parti’nin kalesi olarak Çameli’de yüzde 74.34’ü alarak Denizli rekoru kırdı.
İLÇE HABERLERİ Haberi
TÜRKİYE'DE İLK 5 SIRALAMASINDA ÇAMELİ OLDU

TÜRKİYE’DE İLK 5’İN İÇERİSİNDE YER ALDI 

Yerel Seçim sonuçlarına göre 74.34’lük oy oranı ile rekor kıran ve kendi rekorunla yarışarak birinciliğini alan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan istatistiklere göre Türkiye’de ilk 5 sıralamasına geçti .

ÇAMELİ’DE REKOR ÜSTÜNE REKOR 

Denizli’de rekor ise yine Çameli’de kaldı. 15 bin 185 seçmenin olduğu ilçede 13 bin 784 seçmen oy kullandı. 12 bin 866 oyun geçerli sayıldığı ilçede kurulan 57 sandıkta Cumhur İttifakı Ak Parti adayı Cengiz Arslan, oyların yüzde 74.34’ü alarak seçimi kazandı. Arslan, 9 bin 564 seçmenin oyunu aldı. Arslan’ın rakibi  İYİ Parti adayı Ender Yılmaz ise 2 bin 281 oy alabildi.

BU GURUR HEPİMİZİN

Belediye Başkanı Seçilen Cengiz ARSLAN; Çameli’li vatandaşlarımızın  büyük desteğini alarak, Denizli’nin  en yüksek oy oranı ile belediye başkanı seçildim. Bu onur, benimle birlikte durmadan, yorulmadan çalışan örgütümün ve büyük teveccüh gösteren tüm Çameli’lilerindir  Çameli’de çizdiğimiz gelecek vizyonumuzu iyi anlattık  kazandık, dostluk kazandı. Halkımın bu güvenine layık olmak için gece gündüz çalışacağıma ve 5 yıl boyunca özveri ile ilçeme hizmet edeceğime söz veriyorum.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: TÜRKİYE'DE, İLK, 5, SIRALAMASINDA, ÇAMELİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı